Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Samsung RL34HGPS lód w zamrażalniku

15 Sie 2011 11:46 10161 8
  • Poziom 13  
    Witam,

Zauważyłem że w zamrażalniku pojawił się lód pod ostatnią szufladą.
    Jak go usunę to znów się gromadzi tam. Lodówka ma dwa tygodnie.

Uważam że chyba jest coś nie tak ? Co o tym sądzicie wzywać serwis gwarancyjny ? Czy to samo przejdzie po pewnym czasie (bo jest nowa).

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam
    Rafał
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    Na dole masz pewnie odpływ wody. Jest szczelny i wszystko na miejscu?
  • Poziom 13  
    tył lodówki jest cały zabudowany na dole jest przykręcony czarny plastik który zakrywa przewody i sprężarkę
    natomiast w komorze zamrażalnika brak jest rowka gdzie by woda mogła spływać.

dodam że lodówka jest no frost
  • Poziom 16  
    sprawdź czy uszczelki dobrze dolegają w koło drzwiczek
  • Poziom 13  
    Uszczelki według mnie są ok. Co może być jeszcze przyczyną ? Lód skrapla się taką dużą szczeliną (zaraz pod dwoma dyszami przy ostatniej szufladzie lodówki) Co dziennie jakaś ilość jest.
  • Poziom 1  
    WItam,
    Mam ten sam problem z tym samym modelem lodówki. Czy udało się rozwiązać problem?
  • Poziom 12  
    Przyczyn może być kilka, często taka przypadłość się pojawia gdy zostawimy niedomknięte drzwi zamrażarki, np. na noc, zaladza się wtedy parownik. W twoim przypadku może być przytkany otwór na skropliny (skleił się), piszesz że jest lodóweczka na gwarancji, wzywaj serwis. Aby się dostać do parownika musiałbyś zdemontować na tylnej ścianie pokrywy a to już grozi utratą gwarancji. Ja miałem kilka przypadków kiedy po energetyka wyłączyła kilkakrotnie prąd i lodówka zgłupiała, po całkowitym rozmrożeniu działała poprawnie.
  • Poziom 16  
    Witam, odgrzeje kotleta::), problem podobny, mówiąc otwór na skropliny, masz na myśli ten kawałek gumowej rurki, nad pojemnikiem?.

Bo jeśli tak, to przyczyną będzie tu ten "zawijas z rurek od sprzężarki, osłonięty masą bitumiczną, nagrzewa się i zasklepia ten odpływ. Lodówka Samsung RL34HGPS lód w zamrażalniku
  • Poziom 12  
    Witam ostatnio zauważyłem ze stoi woda obok lodówki czasami niewielka ilość i tak po śladach doszedłem ze pod ostatnim pojemnikiem w zamrażarce jest skorupa lodu i widać na tylnej ściance zacieki idąc dalej ściągnąłem ta osłonę z pod których wychodziły zacieki i centralnie na środku jest otwór wielkości prostokąta taki jak by spływ komora na wode która powstaje podczas mrożenia wyłożona sreberkiem i tam tez jest breja lodu która to prawdopodobnie powinna w postaci wody spłynać za wczasu do pojemnika za lodówką na dole z którego odparuje i teraz mam pytanie czy jak odmrożę lodówkę woda spłynie do specjalnego pojemnika czy ewentualnie jest możliwość przetkania zatkanego otworu od strony pojemnika z tyłu lodówki , bo z odnalezieniem otworu od wewnątrz gdzie teraz jest breja po omacku , nie wiedząc gdzie jest może być problem ?