Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Samsung RL34HGPS lód w zamrażalniku

15 Aug 2011 11:46 11100 8
  • Level 13  
    Witam,

Zauważyłem że w zamrażalniku pojawił się lód pod ostatnią szufladą.
    Jak go usunę to znów się gromadzi tam. Lodówka ma dwa tygodnie.

Uważam że chyba jest coś nie tak ? Co o tym sądzicie wzywać serwis gwarancyjny ? Czy to samo przejdzie po pewnym czasie (bo jest nowa).

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam
    Rafał
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 39  
    Na dole masz pewnie odpływ wody. Jest szczelny i wszystko na miejscu?
  • Level 13  
    tył lodówki jest cały zabudowany na dole jest przykręcony czarny plastik który zakrywa przewody i sprężarkę
    natomiast w komorze zamrażalnika brak jest rowka gdzie by woda mogła spływać.

dodam że lodówka jest no frost
  • Level 17  
    sprawdź czy uszczelki dobrze dolegają w koło drzwiczek
  • Level 13  
    Uszczelki według mnie są ok. Co może być jeszcze przyczyną ? Lód skrapla się taką dużą szczeliną (zaraz pod dwoma dyszami przy ostatniej szufladzie lodówki) Co dziennie jakaś ilość jest.
  • Level 1  
    WItam,
    Mam ten sam problem z tym samym modelem lodówki. Czy udało się rozwiązać problem?
  • Level 12  
    Przyczyn może być kilka, często taka przypadłość się pojawia gdy zostawimy niedomknięte drzwi zamrażarki, np. na noc, zaladza się wtedy parownik. W twoim przypadku może być przytkany otwór na skropliny (skleił się), piszesz że jest lodóweczka na gwarancji, wzywaj serwis. Aby się dostać do parownika musiałbyś zdemontować na tylnej ścianie pokrywy a to już grozi utratą gwarancji. Ja miałem kilka przypadków kiedy po energetyka wyłączyła kilkakrotnie prąd i lodówka zgłupiała, po całkowitym rozmrożeniu działała poprawnie.
  • Level 16  
    Witam, odgrzeje kotleta::), problem podobny, mówiąc otwór na skropliny, masz na myśli ten kawałek gumowej rurki, nad pojemnikiem?.

Bo jeśli tak, to przyczyną będzie tu ten "zawijas z rurek od sprzężarki, osłonięty masą bitumiczną, nagrzewa się i zasklepia ten odpływ. Lodówka Samsung RL34HGPS lód w zamrażalniku
  • Level 12  
    Witam ostatnio zauważyłem ze stoi woda obok lodówki czasami niewielka ilość i tak po śladach doszedłem ze pod ostatnim pojemnikiem w zamrażarce jest skorupa lodu i widać na tylnej ściance zacieki idąc dalej ściągnąłem ta osłonę z pod których wychodziły zacieki i centralnie na środku jest otwór wielkości prostokąta taki jak by spływ komora na wode która powstaje podczas mrożenia wyłożona sreberkiem i tam tez jest breja lodu która to prawdopodobnie powinna w postaci wody spłynać za wczasu do pojemnika za lodówką na dole z którego odparuje i teraz mam pytanie czy jak odmrożę lodówkę woda spłynie do specjalnego pojemnika czy ewentualnie jest możliwość przetkania zatkanego otworu od strony pojemnika z tyłu lodówki , bo z odnalezieniem otworu od wewnątrz gdzie teraz jest breja po omacku , nie wiedząc gdzie jest może być problem ?