Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

golf IV - Wymiana modułu komfort, doposażenie

ThoMass21 15 Sie 2011 12:32 11409 12
  • #1 15 Sie 2011 12:32
    ThoMass21
    Poziom 10  

Witam
    Jestem w fazie wymiany modulu komfort w golfie IV, dokladniej chodzi o doposazenie autka w ori scyzoryk. Modul obecny to 1C0 959 799 czyli jedna wtyczka bez obslugi radiowej pilotow. Na podmiane zakupilem modul o nr 1C0 959 799B, dwie wtyczki i obsluga pilotow. Modul do auta podlaczony, pilot zaadaptowany, wszystko fajnie niby dziala. Nawet szybki zamykane/otwierane z pilota. Pod vagiem zadnych bledow, czyli wyglada, ze wszystko powinno byc ok.
    A jednak zadnej reakcji nie ma na zamek klapy. Auto golf IV 5 drzwi hatchback.
    Po konsultacji z kilkoma osobami, wyszlo, ze modul musi byc: z bory, golfa kombi, octavi lub passata kombi. A jak wiadomo tam inaczej jest sterowanie zamkiem klapy bagaznika.
    Chcialbym sie dowiedziecz czy ktos spotkal sie z podobnym problemem, zna jakis sposob na zrobienie tego.
    A moze ktos wie ktore wartosci w eepromie modulu odpowiadaja za reakcje na zamek klapy.
    Przeszukalem net i nie moge nigdzie znaleźć jakichs tematow na zmiany w eepromie, oprocz 3 wartosci, ktore tycza sie domykania/ otwierania szyb z pilota.

0 12
  • #2 24 Mar 2013 15:31
    Sobol666
    Poziom 13  

ThoMass21 napisał:
    A moze ktos wie ktore wartosci w eepromie modulu odpowiadaja za reakcje na zamek klapy.
    Przeszukalem net i nie moge nigdzie znaleźć jakichs tematow na zmiany w eepromie, oprocz 3 wartosci, ktore tycza sie domykania/ otwierania szyb z pilota.

Również bym prosił, mam ten sam problem i nie wiem co trzeba zmienić w eepromie.

0
  • #3 24 Mar 2013 17:06
    forsius
    Poziom 11  

jakie masz wartości 4352, 4353, 4354

0
  • #4 24 Mar 2013 17:54
    ThoMass21
    Poziom 10  

forsius napisał:
    jakie masz wartości 4352, 4353, 4354

Dokładnie jak kolega pisze, sprawdź te wartości, prawdopodobnie będą tam 33, musisz zmienić na 8 i powinno zabanglać. U mnie grało dobrze.

0
  • #5 24 Mar 2013 19:44
    Sobol666
    Poziom 13  

Dzięki bardzo za odpowiedzi. Jak zaopatrzę się w kabel na rs232 i pozmieniam te wartości to dam znać o efektach :)

0
  • #6 26 Mar 2013 12:57
    Sobol666
    Poziom 13  

Zrobiłem tak jak pisaliście i teraz wszystko gra i buczy. Bardzo dziękuję za odpowiedzi i za pomoc, bez Was bym nigdy do tego nie doszedł :)
    Pozdrawiam.

0
  • #7 27 Mar 2013 22:51
    ThoMass21
    Poziom 10  

Sobol666 napisał:
    Zrobiłem tak jak pisaliście i teraz wszystko gra i buczy. Bardzo dziękuję za odpowiedzi i za pomoc, bez Was bym nigdy do tego nie doszedł :)
    Pozdrawiam.

Spoko jak można to trzeba pomóc, choć ja sam doszedłem krok po kroku analizując wartości z dwóch modułów, trochę czasochłonne zajęcie i trzeba być uważnym żeby czegoś przez przypadek nie pozamieniać, wiadomo robota prawie jak operacja na otwartym sercu. Kolejny minus to w programie można tylko pojedynczo podglądać komórki, szukałem gdzie są takie same wartości w 3 kolejnych komórkach, i porównywałem. Na tej podstawie doszedłem, które odpowiadają za zamek klapy bagażnika.
    Pozdro

0
  • #8 27 Mar 2013 22:54
    Sobol666
    Poziom 13  

Ja bym w życiu do tego nie doszedł - nie znam się na tym programie. Prędzej bym coś bardziej schrzanił niż naprawił :)
    Dziękuję i pozdrawiam.

0
  • #9 29 Mar 2013 19:22
    forsius
    Poziom 11  

ThoMass21 napisał:
    Kolejny minus to w programie można tylko pojedynczo podglądać komórki, szukałem gdzie są takie same wartości w 3 kolejnych komórkach, i porównywałem.
    Pozdro
    hmm dziwne - ja widzę wartości z 10 kolejnych komórek

0
  • #10 30 Mar 2013 20:52
    fanta6
    Poziom 2  

witam panowie ja chciałbym zapytać mam moduł 1j0 959 799 Q i mam centralny z kluczyka a chciałbym z pilota ori czy wystarczy że zmienię moduł pod centralny z scyzoryka i zakoduje odpowiedni scyzoryk i będzie działać ?

0
  • #12 03 Kwi 2013 12:24
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Trzeba jeszcze dorobić wiązkę z przewodami do modułu bo tylko moduł bez pilota ma jedną wtyczkę.
    Taniej wyjdzie dołożenie uniwersalnego sterownika centralnego zamka.

0
  • #13 01 Cze 2013 13:20
    robak26
    Poziom 10  

Potrzebuję porady.
    Chcę kupić moduł komfortu o ,którym mowa.
    Obecnie mam w aucie zamontowany sterownik: 1C0 962 258 J.
    Co ciekawe wszędzie piszą , że nie obsługuje on centralnego zamka i elektrycznych szyb, a ja je mam i wszystko działa ,lecz nie ma sterowania pilotem.
    Sterownik posiada dwie wtyczki.
    A może wyprowadzić antenkę i zadziała?

2