Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot do Dreambox 800 hd pvr - jak wyjść z trybu programowania?

borewit 15 Sie 2011 13:22 7542 8
  • #1 15 Sie 2011 13:22
    borewit
    Poziom 7  

Witam. Wczoraj wieczorem musiałem dosyć skutecznie wcisnąć kombinację przycisków na pilocie, bo dzisiaj po prostu nie działa. Z tego co zdążyłem się zorientować to powodem jest to, że pilot jest w trybie programowym. Każde dotknięcie któregokolwiek przycisku powoduje, że przycisk "Dream" zapala się dwukrotnie. Jak wyjść z tego trybu? Pewnie przez wciśnięcie przycisku shift (na 3 sekundy) i wprowadzenie odpowiedniego kodu. Jaki to jest kod?
    Pozdrawiam i mam nadzieję, że ktoś mi pomoże - mam już dość narzekań dzieciaków, które nie mogą oglądać telewizji i z pretensją w oczach patrzą na ojca fajtłapę :-)

0 8
  • Pomocny post
    #2 15 Sie 2011 16:01
    romeok01
    Poziom 35  

Programowanie pilota odbywa się tak:

Cytat:
    Przebieg programowania pilota:
    1. Krótko naciśnij przycisk "TV"
    2. Przytrzymaj przycisk "SHIFT" przez około 3 sekundy. Przycisk "TV" powinien zaświecić się dwukrotnie.
    3. Wpisz kod-TV za pomocą klawiatury numerycznej pilota. Wprowadzenie każdej cyfry potwierdzane jest pojedynczym mignięciem przycisku "TV".
    Po wprowadzeniu trzeciej/czwartej cyfry (zależy od modelu pilota) przycisk "TV" powinien mignąć dwukrotnie.
    4. Pilot wychodzi teraz automatycznie z trybu programowania.
    5. Jeśli przez 10 sekund nie zostanie wprowadzony żaden kod, pilot wychodzi automatycznie z trybu programowania.

Kody do pilota są tu -> Link

Do srebrnych pilotów są kody 4 cyfrowe do czarnych pilotów są 3 cyfrowe.[/code]

0
  • #3 15 Sie 2011 20:13
    borewit
    Poziom 7  

Do tej instrukcji się dogrzebalem. Problem w tym, że gdy już wprowadze 3 cyfrowy kod to pilot w dalszym ciagu pozostaje w stanie programowania tzn dotkniecie ktoregokolwiek przycisku skutkuje dwukrotnym mrugnieciem przyciskow "dream" lub "tv". Jakis pomysl na rozwiazanie problemu? (Przepraszam za brak ogonkow - pisze z komorki)

0
  • #4 15 Sie 2011 20:57
    romeok01
    Poziom 35  

Wyciągnij i włóż baterie w pilocie.
    To jest oryginalny Dreambox?

0
  • #5 15 Sie 2011 22:05
    borewit
    Poziom 7  

Baterie wyciagalem kilka razy. Nic to nie dalo. Sprzet jest oryginalny (kupiony u autoryzowanego dealera we Wrocku). Najgorsze jest to, że 800tka nie ma zadnego panelu sterowania i problem z pilotem oznacza że dekoder jest bezuzyteczny

0
  • #6 16 Sie 2011 08:40
    198338
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 16 Sie 2011 09:26
    romeok01
    Poziom 35  

Wyjmij baterie z pilota i odczekaj 30 do 45 minut i włóż spowrotem baterie.

W pilocie jak się wyjmie klapke na baterie jest widoczne złącze JP1, przez to złącze można programować pilota, opis po angielsku jest tu -> Link

-1
  • #8 16 Sie 2011 10:12
    borewit
    Poziom 7  

ziomal84 napisał:
    dekoderem można normalnie sterować poprzez komputer dokładnie przez www logujesz się na niego i masz wirtualny pilot

przynajmniej mógłbym sterować dekoderem do czasu uporania się problemu z pilotem. Spróbuję tak zrobić. Dzięki!

romeok01 napisał:
    Wyjmij baterie z pilota i odczekaj 30 do 45 minut i włóż spowrotem baterie.

W pilocie jak się wyjmie klapke na baterie jest widoczne złącze JP1, przez to złącze można programować pilota, opis po angielsku jest tu -> Link

Baterie wyjęte. Mam nadzieję, że zadziała bo jak zobaczyłem link w którym opisane jest przeprogramowywanie pilota przez złącze JP1 to.... pozostaje nadzieja, że problem zostanie rozwiązany przez wyjęcie baterii :-). Dzięki.

0
  • #9 16 Sie 2011 20:41
    borewit
    Poziom 7  

Pilot zaczął działać po wlozeniu baterii. Dzięki! Temat do zamknięcia.

0