Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana oleju w wózku widłowym

KapitanKlops 15 Aug 2011 18:49 6162 4
    KapitanKlops
    Level 9  
    Witam Ostatnio wymieniłem olej silnikowy wózku widłowym, silnik 2,0 gaz. Jak się okazał po kilku jazdach wózkiem olej zrobił się mętny. Dziwna sprawa że to stało się tak raptownie, nie wie na jakim oleju pracował wcześniej silnik, ale do samej wymiany był koloru jasno słomkowego. Ja zastosowałem olej Lotos półsyntetyk. Czy to tak gwałtownie padła uszczelka pod głowicą czy może ten nowy olej wypłukał jakieś osady z silnika. W płynie chłodzącym silnik nie znalazłem żadnych tłustych plam. Silnik pracuje tak jak wcześniej, poprawnie. Jak myślicie??
    glosny83
    Level 28  
    mętny czyli jaki zrobiło się masło? Jeśli tak to woda dostaje się do oleju.
    KapitanKlops
    Level 9  
    trudno tak określić barwę ale jest jakiś taki mętny jakby z czymś się wymieszał, lepkość jest jego jak w originale.
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    KapitanKlops wrote:
    lepkości jest jego jak w originale

A czym to określiłeś? Odlej trochę i sprawdź, czy się nie rozwarstwi. Sprawdź też stan płynów w układach silnika.
    KapitanKlops
    Level 9  
    dobry pomysł, spuszczę odrobinę oleju z miski olejowej do jakiegoś szklanego pojemnika i odstawie na jakiś czas. Mam jeszcze wrażenie ze jak silnik postoi kilka dni bez odpalania to olej na miarce zaczyna przypominać właściwy kolor.