Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pojemność zbiornika paliwa Passat

24 Lis 2004 21:24 20195 10
  • Poziom 25  
    Czy może mi ktoś powiedzieć, jaką pojemność ma zbiornik paliwa VW Passat'95 Variant? Jedna osoba mówiła o 75l, druga 95l.
  • Poziom 34  
    Sądzę iż ten pierwszy wariant :)
  • Poziom 22  
    to chyba zależy od konkretnego egzemplarza, prawdopodobnie były właśnie 2 pojemności, często słyszałem o 100 litrach w variancie.
  • Poziom 16  
    nie wiem czy we wszystkich wersjach ale w paru co sie im przygladałem i gadałem z włascicielami zachodzi takie dziwne zjawiasko zbiornik mam 75l
    ale pod guma ta naokoło wlewu jest przycisk da sie go czesto wymacac i wtedy wchodzi wiecej
    nie wiem czemu to słuzy ale spotkałem sie z tym podobno jest to komora odpowietszajaca zbiornik i mozna ja zalac ale nigdy sie temu blizej nie przygladałem
  • Poziom 25  
    Tak, jest przycisk, ale chyba zalewanie komory odpowietrzającej nie jest wskazane, jednakże dzięki za zainteresowanie.

• Poziom 27  
    Kolega miał kombika 91 rok diesel i szok kiedyś przeżył jak zalał do pełna i weszło 112 litrów. Innym razem jak juz rezerwa sie świeciła długo weszło 117 litrów.
  • Poziom 11  
    Ja mam Omegę B TDS. Zbiornik ma niby 75 litrów. Kiedyś na stacji koleś zapytał ile lać - a ja mu na to "ile wlezie". Szok, o mało nie brakło mi kasy - weszło ponad 85 litrów, ale lał powolutku dotykając czegoś pistoletem.........
  • Poziom 10  
    W książce serwisowej tłumaczonej z wydania francuskiego (taka sobie) pojemności zbiorników dla wszystkich typów passatów w latach 89-96 wynoszą 70 litrów.
    To samo w niemieckiej książce dodawanej do samochodów. Słyszałem od kogoś, ze jest zawór powietrzny o którym w innych postach. Naciskając klapkę można wlać o ok 10 l więcej, jednak w przypadku dachowania, lub bokowania(?) benzyna będzie wyciekać.
  • Poziom 10  
    Pojemność tego zbiornika to 70l. Ale faktycznie gdy podczas tankowania przytrzymasz zaworek przy wlewie to wejdzie prawie 100 litrów. Ja zawsze tak tankuję. Poprostu w tym baku jest tak zwana strefa zgniotu więc jeśli ją zalejesz to możesz mieć problem tylko w razie wypadku.