Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urządzenie USB ma awarię, nie rozpoznano urządzenia USB

15 Sie 2011 20:40 18647 27
  • Poziom 8  
    Witam mam problem gdy podłączam pendriva do USB wyskakuje normalnie że znalazło USB DEVICE po czym wyskakuje komunikat :

Nie działa ani myszka, ani aparat fotograficzny który podłącze . Szukam, pytam i nic . Bardzo proszę o pomoc.

Nazwa płyty głównej ASRock 775Twins-HDTV (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 1 AMR, 2 DDR DIMM, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)
    Typ komputera Jednoprocesorowy komputer PC z interfejsem ACPI
    System operacyjny Microsoft Windows XP Professional SP3

Urządzenia zewnętrzne
    Kontroler USB1 ULi/ALi M5237 USB Open Host Controller
    Kontroler USB2 ULi/ALi M5273 USB 2.0 Host Controller
  • Spec od komputerów
    I to tak nagle się zepsuło?
  • Poziom 8  
    po formacie .

jeśli naciśnie się ten dymek pokazuje się :
  • Poziom 12  
    a próbowałeś znaleźć sterowniki do usb na stronie producenta? może tutaj jest problem...
  • Poziom 8  
    coś szukałem ale nie jestem pewny czy to jest to dawno to robiłem, tylko gdzie znaleźć te sterowniki i jakie to są te odpowiednie ?
  • Poziom 8  
    nie mogę zainstalować ponieważ posiadam servicepack 3 i ten dodatek jest nowszy niż ta aktualizacja , może zamiast SP3 należy zainstalować starsze np SP2?
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    homerson1 napisał:
    coś szukałem ale nie jestem pewny czy to jest to dawno to robiłem, tylko gdzie znaleźć te sterowniki i jakie to są te odpowiednie ?

1. Czego szukałeś?
    2. Gdzie szukałeś?
    3. Szukałeś przed formatem czy po formacie?
    4. Odpowiednie są takie, które są przeznaczone dla Twojego systemu.
  • Poziom 8  
    Sterowników, aktualizacji do płyty głownej , korzystając z google.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    homerson1 napisał:
    Sterowników, aktualizacji do płyty głownej , korzystając z google.

Co oznacza, że nawet nie spróbowałeś ściągnąć tych sterowników ze strony producenta płyty.
  • Poziom 31  
    Pytanie jest takie: Ile portów jest na kompie ? i czy pozostale funkcjonuja ? Poniewaz dwa pozostale porty usb nie wyrzucaja komunikatu może są sprawne lub tylko dlatego że nic nie jest podłączone nie monituja błędu, dlatego należy sprawdzić pozostale porty i podać info. jesli pozostale sa sprawne nie jest to zatem problem ze sterownikami i nalezy przyjac mechaniczne uszkodzenie portu lub uskodzenie np bezpiecznika smd który zabezpiecza ten port przed zbyt duzym obciazeniem pradowym, lub jakies inne uszkodzenie na plycie glównej. Jesli natomiast wszystkie porty nie dzialają, wówczas mozna szukac sterowników ale wystarczy sprawdzic w managerze urzadzen w wlasciwosciach na zakladce driver/sterownik czy jest tam wpis np. C:\WINDOWS\system32\drivers\usbd.sys C:\WINDOWS\system32\drivers\usbhub.sys lub podobne. Pozatym USBVIEW.exe moze cos wiecej wyjasni.
  • Poziom 8  
    żaden z portów nie łapie ciągle to samo, nie raz wyskakuję że znaleziono nowy sprzęt i został zainstalowany i nagle znowu się psuje.
    Ściągnąłem USBVIEW.EXE ale nie wiem za bardzo co dalej... jakich sterowników mam szukać?
  • Poziom 8  
    w jaki sposób mogę sprawdzić czy porty USB są dobrze podłączone ?
  • Poziom 26  
    Sprzawdź najpierw czy masz sprawne porty USB. Uruchom Linuksa Live. Proponuję Puppy Linuks, bo akurat tego testowałem i jest stosunkowo łatwy. ( testowałem pod kątem obsługi urządzeń, ich rozpoznawania ). Podłącz problemowe urządzenia. Sprawdź wszystkie porty i daj znać czy na wszystkich portach są wykrywane i identyfikowane.
  • Poziom 15  
    homerson1 napisał:
    w jaki sposób mogę sprawdzić czy porty USB są dobrze podłączone ?
    Z instrukcji do płyty głównej,strona producenta.
  • Poziom 21  
    Podobny problem był u mnie spowodowany wirusem, którego "popularne" windows'owe antywirusy nie wykryły i format również nie pomógł. Poczytaj dział "Usuwanie wirusów" na tym forum. Dr.WEB CureIt powinien dać jasną odpowiedź czy wszystko jest w porządku. Skan trwa dość długo więc nastaw go sobie na noc lub jak wyjdziesz do pracy.
  • Poziom 8  
    przeskanowałem dodatkowo komputer HijackThis o to log:

Code:
    Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 11:38:02, on 2011-09-09
    Platform: Windows XP Dodatek SP3 (WinNT 5.01.2600)
    MSIE: Internet Explorer v6.00 SP3 (6.00.2900.5512)

Running processes:
    C:\WINDOWS\System32\smss.exe
    C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
    C:\WINDOWS\system32\services.exe
    C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
    C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
    C:\WINDOWS\Explorer.EXE
    C:\Program Files\AVAST Software\Avast\AvastSvc.exe
    C:\WINDOWS\SOUNDMAN.EXE
    C:\Program Files\Winamp\winampa.exe
    C:\Program Files\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe
    C:\Program Files\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe
    C:\Program Files\AVAST Software\Avast\avastUI.exe
    C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
    C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    C:\Program Files\Gadu-Gadu 10\gg.exe
    C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\MOM.exe
    C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\ccc.exe
    C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
    C:\Program Files\Bonjour\mDNSResponder.exe
    C:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe
    C:\WINDOWS\system32\wbem\wmiapsrv.exe
    C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe
    C:\Program Files\Winamp\winamp.exe
    C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
    C:\Program Files\Mozilla Firefox\plugin-container.exe
    C:\Program Files\HijackThis\HijackThis.exe

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,ProxyOverride = *.local
    R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza
    O2 - BHO: AcroIEHelperStub - {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} - C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelperShim.dll
    O2 - BHO: Java(tm) Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jp2ssv.dll
    O2 - BHO: JQSIEStartDetectorImpl - {E7E6F031-17CE-4C07-BC86-EABFE594F69C} - C:\Program Files\Java\jre6\lib\deploy\jqs\ie\jqs_plugin.dll
    O4 - HKLM\..\Run: [SoundMan] SOUNDMAN.EXE
    O4 - HKLM\..\Run: [WinampAgent] "C:\Program Files\Winamp\winampa.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] "C:\Program Files\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [Adobe Reader Speed Launcher] "C:\Program Files\Adobe\Reader 9.0\Reader\Reader_sl.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [Adobe ARM] "C:\Program Files\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [StartCCC] "C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\CLIStart.exe" MSRun
    O4 - HKLM\..\Run: [avast] "C:\Program Files\AVAST Software\Avast\avastUI.exe" /nogui
    O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
    O4 - HKCU\..\Run: [MSMSGS] "C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background
    O4 - HKCU\..\Run: [ccleaner] "C:\Program Files\CCleaner\CCleaner.exe" /AUTO
    O4 - HKCU\..\Run: [Gadu-Gadu 10] "C:\Program Files\Gadu-Gadu 10\gg.exe"
    O8 - Extra context menu item: E&ksportuj do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office12\EXCEL.EXE/3000
    O9 - Extra button: Wyślij do programu OneNote - {2670000A-7350-4f3c-8081-5663EE0C6C49} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office12\ONBttnIE.dll
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: Wyślij &do programu OneNote - {2670000A-7350-4f3c-8081-5663EE0C6C49} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office12\ONBttnIE.dll
    O9 - Extra button: Research - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office12\REFIEBAR.DLL
    O9 - Extra button: (no name) - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - %windir%\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe (file missing)
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: @xpsp3res.dll,-20001 - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - %windir%\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe (file missing)
    O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files\bonjour\mdnsnsp.dll
    O18 - Protocol: ms-help - {314111C7-A502-11D2-BBCA-00C04F8EC294} - C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Help\hxds.dll
    O18 - Filter hijack: text/xml - {807563E5-5146-11D5-A672-00B0D022E945} - C:\PROGRA~1\COMMON~1\MICROS~1\OFFICE12\MSOXMLMF.DLL
    O20 - Winlogon Notify: dimsntfy - %SystemRoot%\System32\dimsntfy.dll (file missing)
    O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
    O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe
    O23 - Service: avast! Antivirus - AVAST Software - C:\Program Files\AVAST Software\Avast\AvastSvc.exe
    O23 - Service: ##Id_String1.6844F930_1628_4223_B5CC_5BB94B879762## (Bonjour Service) - Apple Computer, Inc. - C:\Program Files\Bonjour\mDNSResponder.exe
    O23 - Service: FLEXnet Licensing Service - Macrovision Europe Ltd. - C:\Program Files\Common Files\Macrovision Shared\FLEXnet Publisher\FNPLicensingService.exe
    O23 - Service: Java Quick Starter (JavaQuickStarterService) - Unknown owner - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe" -service -config "C:\Program Files\Java\jre6\lib\deploy\jqs\jqs.conf (file missing)
    O23 - Service: ServiceLayer - Nokia. - C:\Program Files\PC Connectivity Solution\ServiceLayer.exe
    O23 - Service: Steam Client Service - Valve Corporation - C:\Program Files\Common Files\Steam\SteamService.exe
  • Poziom 8  
    Przepraszam że podbijam post ale czekam już 11 dni i nic się nie pojawia a ja potrzebuje jak najszybciej naprawić USB :( Czy jest ktoś kto byłby w stanie mi pomóc ? :/
  • Poziom 15  
    Sprawdz jaka masz wersje biosu,bo ostatnie aktualizacje dotyczyly modyfikacji usb code.
  • Poziom 16  
    homerson1 napisał:
    Przepraszam że podbijam post ale czekam już 11 dni i nic się nie pojawia a ja potrzebuje jak najszybciej naprawić USB Czy jest ktoś kto byłby w stanie mi pomóc ? :/

Zrobiłeś tak jak napisał keseszel? Dowolna dystrybucja linuxa, np Parted Magic albo wspomniany szczeniak i tam sprawdzasz czy porty działają. Jeśli działają, na początek daj logi z OTL, te z HJ można na dzień dzisiejszy o kant glutus maximus roztrzaskać.
    Jeśli porty nie będą działać pod linuchem, wrzuć w terminalu:
    dmesg | grep USB
    skopiuj wszytko co otrzymasz. A następnie wklepaj: lsusb -vvv
    i również skopiuj to co otrzymałeś. Zebrane informacje rzecz jasna podaj tutaj.
  • Poziom 8  
    Wszedłem na Linux puppy, podłączyłem myszkę która jest na USB działa elegancko podłaczyłem mp3 nic nie wyskoczyło może trzeba tam wejść jakoś na to usb, nigdy nie miałem linuxa więc nie wiem jak obsługiwać. Wszedłem teraz na Windowsa i myszka która jest z końcówką USB działa ale się zacina , podłączyłem też mp3 wyskoczylo powiadomienie że znaleziono sprzęt nawet go rozpoznało , powiadomienie znikneło , wszedłem w Mój komputer ale nie ma tam ikonki co do usb.
    Ponowine podłączyłem i znowu to co od początku nie rozpoznano urządzenia , zaraz jeszcze zrobie te Logi z OT i wkleje .
  • Poziom 16  
    homerson1 napisał:
    podłaczyłem mp3 nic nie wyskoczyło może trzeba tam wejść jakoś na to usb, nigdy nie miałem linuxa więc nie wiem jak obsługiwać.

Po podłączeniu tego urządzenia w terminalu wpisz:
    dmesg | tail -40
    Skopiuj wszystko co się wyświetli i podaj.
    Dalej w terminalu:
    fdisk -l
    Skopiuj podaj.
    Dalej terminal:
    lsusb -v -html > usblist.html
    W katalogu home zostanie zapisany plik usblist.html, podaj go.

Nie zaszkodziłoby również zmierzenie napięć vusb.
  • Poziom 8  
    Nikt z obecnych na tym forum nie jest w stanie mi pomóc więc może moderator zamknąć ten temat, dodam też że bardzo liczyłem na pomoc ze strony osób które czynnie biorą udział w "życiu" tego forum, jednak się myliłem. Pozostaje mi kombinować samemu chodź skończyły mi się już pomysły .