Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot partner licznik nie działa

Bunny82 15 Aug 2011 21:14 6594 4
 • #1
  Bunny82
  Level 16  
  Witam będe miał autko j w rok 2002 1,9D 51kW ,problemem w tym samochodzie to licznik ( nie ma obrotów , temp, lampki świec żarowych). Jak w tym aucie idzie informacja o obrotach? przez ster silnika czy przez bsi? czujnik temperatury jest sprawny . wskazówki temp. i obrotomierza nawet nie drgną jak przez interfejs próbuje wykonać test elementów wykonawczych. Potrzebuje schemat instalacji elektr. do licznika który ma dwa gniazda ( czarne, białe).
  Teraz sprawa dot. świec żarowych ,sterownik świec się nie załącza symulowałem już zimną temp. i się nie załącza .Sterownik ten jest wysterowany przez ECU silnika i trzy kabelki idą do silnika na jednym jest 12V drugi nie wiem a na trzecim powinno być plus 12V na biegu jałowym a jest tylko 8V .Ale jak podam masę przez kontrolkę na ten przewód to styki się załączają ,kable od ECU do sterownika świec sprawdziłem są całe nie wiem co podejrzewać?
 • #3
  ociz
  Moderator of Cars
  Najpierw złącza potraktuj jakimś kontaktem, miałem niedawno w Scudo tak że wyglądało na czyste a za cholerę nie kontaktowało.