Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf 5 montaż klimatyzacji

fklakier 16 Sie 2011 00:10 5043 8
  • #1 16 Sie 2011 00:10
    fklakier
    Poziom 9  

Witam,

Posiadam autko Golf 5 diesel z nie do końca zainstalowana klimatyzacja manualna zostało uporać się z instalacja elektryczną. Mam problemik bo ze schematu okablowania odczytuję że większa część instalacji schodzi do ac control module, czy to jest panel klimatyzacji? Jeśli ktoś z forumowiczów przerabiał ten temat to prosił bym o wskazówki.

Pozdrawiam

0 8
  • Pomocny post
    #2 16 Sie 2011 01:13
    procekkk
    Poziom 24  

tak

0
  • #3 22 Sie 2011 09:09
    fklakier
    Poziom 9  

mam jeszcze jeden problemik może mu ktoś podać jak koduje się klimę Vcdesem w tym aucie?

0
  • #5 23 Lut 2012 19:39
    Pati
    Poziom 27  

no mi by sie przydało ;) ale ten ciąg dalszy co niby miał nastąpić ale nie widać.

Problem polega na tym, że po podłączeniu pełnej klimy w zamiankę za klimatic czyli nazwijmy to półautomat, po modernizacji instalacji i próbach z 4ma panelami panele się wogóle nie odzywają. Podłączyłem 2x zacisk +30 i jeden raz bodajże 75ka (czarny z żółtym w VWGroup) no i masa oczywiście. Podłączyłem CAN zgodnie z tym co ma być bo w climaticu jest inaczej ( kostka 20pin), wykorzystałem te przewody CAN które uprzednio obsługiwały klimatic i nic nie wstaje. Z moich autorskich informacji wynika to co w załączniku. Jak ktoś ma jakieś schematyto poprosze. Auto to Skoda Octavia 2008. Pozdrawiam!

0
  • #7 24 Lut 2012 11:32
    Pati
    Poziom 27  

nie, nie widzi. Jest całkiem głucho. Zastanawiam się czy panel z zasilaniem a bez cana się podniesie, ale raczej nie. Podłączyłem te przewody Can'owskie od klimatica zgodnie z tym co wyszarpnąłem z instalacji gdzie był klimatronic. tak jak i resztę przewodów z resztą. Z tego co pamiętam to na jednym can jest na 5 i 6 pinie a w drugim na 7 i 8 . Ogólnie jakby ktoś miał jakieś schematy sensowne do mk5 to byłbym gigantycznie wdzięczny.

0
  • #8 03 Mar 2012 20:18
    Pati
    Poziom 27  

Okazało się, ze główne dwa przewody zasilające +12V i masa są zamienione miejscami dla klimatronika....... a kostka identyczna, kto by sie spodziewał. Rzeczy oczywiste są zawsze najtrudniej dostrzegalne.

0
  • #9 18 Lis 2013 11:23
    BARTEKB123
    Poziom 1  

Witam
    Mógł by Pan wstawić cały opis zmiany pinów w kostce ??
    Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów