Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napięcie 20V na linii telefonicznej po burzy.

16 Sie 2011 09:45 1362 5
  • Poziom 18  
    Witam. Chciałem dziś zadzwonić z telefonu domowego a tu niespodzianka, bezprzewodowy w ogóle nie działał. Poszedłem do telefonu normalnego i diody ledwo świeciły ale sygnał był. Internet działa. Z ciekawości sprawdziłem napięcie miernikiem - 20.1V. Jak sprawdzałem wcześniej to było zawsze około 55V. Co się mogło stać?
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Odłącz wszystko co masz na linii w mieszkaniu (modem, telefony itd) i wtedy sprawdź, jakie masz napięcie na linii.
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    Być może uszkodzony jest któryś z filtrów. Faktycznie dopiero odłączenie wszystkiego (łącznie z internetem) i ponowny pomiar napięcia rozjaśni sprawę. Jak będzie duże (około 50V), to przedzwoń na numer domowy z telefonu komórkowego. Powinno być wołanie. Jeżeli tak będzie, to oczywiście rozłącz komórkę i mierz napięcie kolejno przyłączając poszczególne odbiorniki (filtry, telefony, modem). Jak napięcie spadnie do tych 20V, to będziesz wiedział co jest tego przyczyną.
  • Poziom 18  
    Dzięki. Filtr spalony. Gdzie taki można nabyć? W TP wymienią na nowy?
  • Pomocny dla użytkowników
    Szukaj pod nazwą mikrofiltr. Kosztuje zaledwie kilka złotych.
    Wydaje mi się, że w TP powinni wymienić za darmo. Kiedyś burza uszkodziła mi modem i wymienili go bez problemu. Musiałem jedynie sam się do nich pofatygować po odbiór.
  • Poziom 18  
    Jednak nie. Spalony okazał się telefon bezprzewodowy.