Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool adg 9965 miganie kontrolki startu oraz regularny sygnał

Beata Wydrych 16 Sie 2011 10:51 6580 9
  • #1 16 Sie 2011 10:51
    Beata Wydrych
    Poziom 1  

Zmywarka Whirlpool adg 9965 - miganie kontrolki startu oraz regularny sygnał. Nastawiłam program krótkiego mycia, ponieważ po otwarciu drzwi, w celu wyjęcia czystych naczyń zauważyłam, że kostka nie wpadła do prania.
    Postanowiłam włączyć krótkie mycie (30 min.).
    Po jakimś czasie (nie umiem ustalić, czy program się zakończył) zmywarka zaczęła wydawać taki sygnał, jaki zwykle po ukończeniu prania.
    Tym razem jednak sygnał trwał nieprzerwanie, aż do otwarcia drzwi.
    Oczyściłam filtry, zamknęłam drzwi i to samo - sygnał i miganie kontrolki startu.
    Po zmianie programu - to samo.
    Co to może być i jak usunąć awarię?

0 9
  • #3 18 Sie 2011 09:46
    maoz2
    Poziom 8  

Przyłączam się do wątku z identycznym opisem usterki. U mnie start miga w rytmie 2 krótkie przerwa 2 krótkie itd. Gdybym mogł tez poprosic o wskazówki będę wdzięczny

0
  • #5 18 Sie 2011 20:58
    maoz2
    Poziom 8  

movzx napisał:
    Woda na dnie.

Po wyjęciu filtra nie widze wody - moge nawet wytrzec praktycznie do sucha.
    Chyba ze o inym dnie mówimy - co mogę sprawdzić jeszcze?

0
  • #6 18 Sie 2011 21:28
    movzx
    Poziom 39  

Zgadza się, mówimy o "drugim dnie" czyli tacy która znajduje się na samym spodzie zmywarki. Jest tam pływak, jeśli pojawi się woda to masz właśnie błąd F2.

1
  • #7 22 Sie 2011 13:14
    maoz2
    Poziom 8  

Bardzo dziekuję za trafną i szybka diagnozę . Teraz zostaje tylko ustalenie przyczyny - po starannej lekturze wątków poswięconych tematowi "woda na dnie" troche wiem o co ewentualnie pytac (i o co nie pytać przed sprawdzeniem :D ).
    Mam nadzieje, ze dla mnie temat będzie zamknięty .

0
  • #8 29 Mar 2013 10:01
    Hanka85
    Poziom 2  

Cześć. Na forum pojawiła się blondynka. Problem. Woda w misie. Błąd F2 i kontrolka mruga 2 razy. Moja wina. Trzeba usunąć wodę z misy - jak? Jak mam to zrobić? Naprawiałam sporo rzeczy. Jeśli dostanę instrukcję i tu dam radę.

Przyczyna błędu. Na jednym z talerzy został płyn do naczyń. Resztę możecie sobie wyborazić.

Ratunku - święta za pasem.

Dodano po 17 [minuty]:

Aha.
    Dodam jeszcze jedno.
    Po posprzątaniu wlałam do zmywarki trochę wody i włączyłam na innym program. Nastąpiło wypompowanie i nie ma żadnego wycieku na zewnątrz. Oczywiście włącza się błąd F2 i kontrolka mruga 22 razy.

1
  • #9 29 Mar 2013 10:35
    movzx
    Poziom 39  

Hanka85 napisał:
    Przyczyna błędu. Na jednym z talerzy został płyn do naczyń. Resztę możecie sobie wyborazić.
    Nie jest trudno ;)
    Hanka85 napisał:
    Nastąpiło wypompowanie i nie ma żadnego wycieku na zewnątrz.
    W takim razie płyn do naczyń może być jedyną przyczyną przelania.
    Hanka85 napisał:
    Trzeba usunąć wodę z misy - jak?
    Podłożyć szmatę, przechylić zmywarkę na tył.
    Ewentualnie odłączyć zasilanie, zdjąć cokół na dole i wybrać wodę. Uwaga na ostre krawędzie blach.

0
  • #10 29 Mar 2013 10:45
    Hanka85
    Poziom 2  

Ok. Potrzeba matką nie tylko wynalazku, ale i ruszenia głową. 4 śrubki, gąbka i ścierka.... Dzięki wszystko śmiga.

1