Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płyta indukcyjna Amica PBF4VI506AFTB - uszkodzony panel sterowania

Ski-A 16 Aug 2011 12:31 13003 14
    Ski-A
    Level 9  
    Witam!
    Jestem na forum po raz pierwszy. Szukam pomocy w sprawie płyty indukcyjnej Amica PBF4VI506AFTB. Prawdopodobnie uszkodzeniu uległ panel sterowania. Objawy tego uszkodzenia to migające sensory. Kuchni nie da się uruchomić. Próbowałem ją resetować a także zakrywać wszystkie sensory. Bez rezultatu.
    Czy moja diagnoza jest trafna? Jeżeli tak to bardzo proszę o informację gdzie mogę kupić taki panel?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Mupet1
    Level 16  
    Pytanie co się stało a bardziej jak ? Zalanie wodą? Skok napięcia ? Czy nie wiadomo jak to się stało? Z reguły uszkodzenie może być delikatne i dające się prosto naprawić dla kogoś sprytnego. Taki panel może sporo kosztować.
    Ski-A
    Level 9  
    Dzięki za odpowiedź. Tak naprawdę nie wiadomo co było przyczyną uszkodzenia. Rano jeszcze działała a po południu już nie. Nie było w tym czasie burzy ani też zaniku prądu.
    User removed account
    User removed account  
    Dławik81
    Level 15  
    Sprawdź czy wszystkie wtyczki są mocno powciskane nie ma śladów korozji i panel sterowania nie będzie reagował na procesor sterujący jeśli nie ma dobrego styku w gniazdach.
    Ski-A
    Level 9  
    Gniazda są OK. Sprawdzam teraz w serwisie sam panel sterowania. Jeżeli będzie dobry to chyba czeka mnie wymiana modułu Cpreci. Niestety jest zespolony. A to spory wydatek :cry: Może ktoś ma jakieś bebechy z takiej Amiki do odsprzedania?
    Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account  
    Ski-A
    Level 9  
    Koledzy! Serwis stwierdził, że panel sterowania jest dobry a co za tym idzie padł moduł. Niestety tak jak wspominałem jest zespolony i trzeba go wymieniać w całości. Nie jestem na tyle biegły w elektronice żeby bawić się w pomiary i ewentualną wymianę podzespołów. Jeżeli ktoś ma taki moduł bez palników oczywiście to możemy pohandlować. W mojej płycie na module jest naklejka, na której jest napisane: COPRECI IND5G 410 82500931. Jeżeli nie otrzymam od Was odpowiedzi do jutra do godz 12:00 to uważam temat za zamknięty. Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za pomoc.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    Ski-A
    Level 9  
    To super! Ale ja jestem z Krakowa i muszę się trochę potargować :D. Czy 500 za oba moduły to będzie OK?
    User removed account
    User removed account  
    Mupet1
    Level 16  
    Szanowni Panowie rozumiem, że wymiana takiego modułu to rzecz najprostsza jednakże jest to portal elektroda i jest tu dużo łebskich ludzi. Taki moduł jeśli nie jest zalany jakimś tworzywem, można naprawić. Uszkodzenie musi być błahe skoro wystąpiło w pewnym sensie samoistnie. To może być głupi kondensator za 50gr. który nie pozwala wystartować przetwornicy. Trzeba mieć chęci a wsparcie z elektrody się znajdzie.
    qeneraattori
    Level 1  
    Hello, sorry I write in english.

I fix gram induction cooker type:pbf4vi506ft,who waved to the control panel 8888.
    I changed the control panel of the card: 3 capasitors(smd), 47uf 6v, 10uf 16v, 10uf 16v.

Those capasitors located in a green circuit board on the left hand corner:
    https://obrazki.elektroda.pl/7695347100_1313779120.jpg