Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna Amica PBF4VI506AFTB - uszkodzony panel sterowania

16 Sie 2011 12:31 11449 14
  • Poziom 8  
    Witam!
    Jestem na forum po raz pierwszy. Szukam pomocy w sprawie płyty indukcyjnej Amica PBF4VI506AFTB. Prawdopodobnie uszkodzeniu uległ panel sterowania. Objawy tego uszkodzenia to migające sensory. Kuchni nie da się uruchomić. Próbowałem ją resetować a także zakrywać wszystkie sensory. Bez rezultatu.
    Czy moja diagnoza jest trafna? Jeżeli tak to bardzo proszę o informację gdzie mogę kupić taki panel?
  • Poziom 16  
    Pytanie co się stało a bardziej jak ? Zalanie wodą? Skok napięcia ? Czy nie wiadomo jak to się stało? Z reguły uszkodzenie może być delikatne i dające się prosto naprawić dla kogoś sprytnego. Taki panel może sporo kosztować.
  • Poziom 8  
    Dzięki za odpowiedź. Tak naprawdę nie wiadomo co było przyczyną uszkodzenia. Rano jeszcze działała a po południu już nie. Nie było w tym czasie burzy ani też zaniku prądu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Sprawdź czy wszystkie wtyczki są mocno powciskane nie ma śladów korozji i panel sterowania nie będzie reagował na procesor sterujący jeśli nie ma dobrego styku w gniazdach.
  • Poziom 8  
    Gniazda są OK. Sprawdzam teraz w serwisie sam panel sterowania. Jeżeli będzie dobry to chyba czeka mnie wymiana modułu Cpreci. Niestety jest zespolony. A to spory wydatek :cry: Może ktoś ma jakieś bebechy z takiej Amiki do odsprzedania?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Koledzy! Serwis stwierdził, że panel sterowania jest dobry a co za tym idzie padł moduł. Niestety tak jak wspominałem jest zespolony i trzeba go wymieniać w całości. Nie jestem na tyle biegły w elektronice żeby bawić się w pomiary i ewentualną wymianę podzespołów. Jeżeli ktoś ma taki moduł bez palników oczywiście to możemy pohandlować. W mojej płycie na module jest naklejka, na której jest napisane: COPRECI IND5G 410 82500931. Jeżeli nie otrzymam od Was odpowiedzi do jutra do godz 12:00 to uważam temat za zamknięty. Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za pomoc.
  • Poziom 8  
    To super! Ale ja jestem z Krakowa i muszę się trochę potargować :D. Czy 500 za oba moduły to będzie OK?
  • Poziom 16  
    Szanowni Panowie rozumiem, że wymiana takiego modułu to rzecz najprostsza jednakże jest to portal elektroda i jest tu dużo łebskich ludzi. Taki moduł jeśli nie jest zalany jakimś tworzywem, można naprawić. Uszkodzenie musi być błahe skoro wystąpiło w pewnym sensie samoistnie. To może być głupi kondensator za 50gr. który nie pozwala wystartować przetwornicy. Trzeba mieć chęci a wsparcie z elektrody się znajdzie.
  • Poziom 1  
    Hello, sorry I write in english.

I fix gram induction cooker type:pbf4vi506ft,who waved to the control panel 8888.
    I changed the control panel of the card: 3 capasitors(smd), 47uf 6v, 10uf 16v, 10uf 16v.

Those capasitors located in a green circuit board on the left hand corner:
    https://obrazki.elektroda.pl/7695347100_1313779120.jpg