Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 306 XN kat lpg - gaśnie na wolnych obrotach, szarpie przy zmianie biegu

jestemtutylkonowy 16 Sie 2011 13:46 4534 5
  • #1 16 Sie 2011 13:46
    jestemtutylkonowy
    Poziom 2  

Witam, ostatnio kupiłem Peugeota 306 XN 1.4 z gazem (Elpigaz, reduktor Elpigaz EM). Instalka ma 8 lat. Niedawno pojawił się problem z jazdą na gazie, szarpie przy zmianie biegu, gdy dojeżdżam do skrzyżowania, hamulec, sprzęgło, redukcja biegu, nagle zapalają się wszystkie kontrolki i silnik gaśnie, mało tego, puszczając sprzęgło silnik tak jakby "załapuje" lecz mocno wtedy szarpie. Podczas tego, na dosłownie 2 sekundy przełącza się na benzynę, po czym spowrotem na gaz. Na skrzyżowaniu szarpie najmocniej, przy zmianie biegów w trakcie jazdy jest trochę lepiej. Dodam, że podczas powrotu nim z komisu (134 km) nie działo się z nim zupełnie nic.
    z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

1 5
  • #2 16 Sie 2011 23:22
    radzio740
    Poziom 16  

propnuje zaczac od regulacji gazu i sprawdz dolot powietrza nie moze byc skierowany do przodu samochodu

Moderowany przez Pawel wawa:

Kolejne ostrzeżenie za pisownię.3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

2
  • #3 17 Sie 2011 06:52
    manio123
    Poziom 34  

Typowe objawy dla uszkodzonych wtryskiwaczy. Jeśli masz soft w wersji 5 lub 6 i nowy firmware to możesz zdiagnozować ,który to wtryskiwacz przełączając kolejne wtryski lpg na wtryskiwacze benzyny. Najprościej jednak naprawić wszystkie ( zestaw naprawczy) bo pewnie już swoje przeszły.

0
  • #4 23 Sie 2011 10:16
    jestemtutylkonowy
    Poziom 2  

z tym, że mam instalację jednopunktową, na przekaźnikach. żadnego komputera tam nie ma. mechanicy obstawiają sparciałe membrany reduktora.

0
  • #5 21 Lis 2017 15:21
    dabek3387
    Poziom 3  

Witam mam podobny problem w 406 2.2 16v b+ gaz. Wie ktos moze co mpze byc przyczyna takich objawow

0