Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Civic 1.7 CTDi traci moc.

radziu_2 16 Sie 2011 14:14 3059 4
  • #1 16 Sie 2011 14:14
    radziu_2
    Poziom 9  

Witam! Mam problem z moją hondą, jak w temacie. Podczas jazdy autko po rozgrzaniu tak jakby traci moc. Nie zawsze, ale bardzo często głównie przy załączeniu 5 biegu, czasami też przy innych biegach. Turbina się nie załącza, autko spada do ok 2000 obrotów i można wcisnąć gaz do dechy i nic. Trzymając gaz tak cały czas po ok. 15-20 sek autko odzyskuje moc i przyspiesza. Po podłączeniu do komputera pokazało błąd wałka rozrządu. Czy to będzie czujnik położenia wałka rozrządu? Dodam, że nie świeci się żadna kontrolka i autko nie gaśnie (jak czytałem w wielu przypadkach). Mechanik testował na komputerze turbinę i mówił, że z nią na pewno wszystko ok. Zastanawiałem się nad przepływomierzem powietrza, ale chyba komputer pokazałby ten błąd. Czekam na podpowiedzi. Wymieniając ten czujnik lepiej kupić używkę? Czy nowy z podróbki? Słyszałem, że nowe często nie działają, że jeden na ileś sztuk działa, czy wiadomo Wam coś o tym?

0 4
  • #2 16 Sie 2011 20:03
    decybel91
    Poziom 39  

Rozrząd do sprawdzenia.

0
  • #3 16 Sie 2011 20:16
    radziu_2
    Poziom 9  

Samochód jest właśnie świeżo po wymianie rozrządu, niestety o jego stanie wcześniejszym nie mogę nic powiedzieć, bo był świeżo sprowadzony i od razu go postawiłem na kanał do wymiany rozrządu pasków etc. Dodam, że wymieniany był u fachowca, gościu elektryk co podłączał komputer mówił, że na pewno nie rozrząd.

0
  • #4 17 Sie 2011 08:58
    Szagi27
    Poziom 12  

Jaki dokładnie to był błąd?

0
  • #5 17 Sie 2011 09:26
    radziu_2
    Poziom 9  

Niestety nie wiem, elektryk mi nie pokazał, tylko powiedział, że błąd wałka rozrządu.

0