Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór sprzętu audio do pokoju.

SzanujacySlowo 16 Sie 2011 15:07 1455 3
  • #1 16 Sie 2011 15:07
    SzanujacySlowo
    Poziom 2  

Witam. :)

Od dłuższego czasu chodzi za mną kupno sprzętu grającego. Pomysł narodził się jakiś czas temu, teraz wreszcie znalazłem środki, dzięki którym mogę go zrealizować.

Pokój mam nieduży, 11 metrów kwadratowych. Potrzebuję sprzętu stereo, nie chcę żadnych kin domowych, gdzie trzeba dysponować dużą kasą, a skutki i tak nie są wystarczająco zachwycające.

Jedną z propozycji jest amplituner RADMOR 5412 (http://www.radmory.za.pl/5412.html), który mogę dostać odnowiony za 160zł od znajomego.

I tu zaczyna się kombinowanie. Mam do dyspozycji kapitał 700-800zł. Nic więcej. Celować w ten amplituner, czy może kupić jakiś wzmacniacz typu UNITRA, Yamaha czy Technics? Czy amplituner zadziała podobnie jak wzmacniacz? (radio nie jest mi jakoś bardzo potrzebne, prawdopodobnie czasem włączę tylko jakąs stację) Jak dobrać głośniki do wzmacniacza/amplitunera? Co wziąć pod uwagę, jakie wartości? Czy ktoś poleci mi głośniki pasujące do tego amplitunera? A może jakiś inny zestaw wzmacniacz+głośniki wart uwagi? Oczywiście od całej kwoty, którą dysponuję, trzeba odliczyć koszt zakupu odtwarzacza płyt CD, ale to jakieś 100zł.

Słucham każdej muzyki, która satysfakcjonuje moje ucho. Najczęściej przewija się rap i punkrock. Zestaw zamierzam podłączyć także do komputera.

Dziękuję serdecznie za każdą pomoc.

Pozdrawiam.

0 3
  • #2 16 Sie 2011 16:21
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Kolega chce kolumny podłogowe, czy monitory ?

SzanujacySlowo napisał:
    Czy amplituner zadziała podobnie jak wzmacniacz?
    Amplituner, to wzmacniacz, z wbudowanym tunerem, więc działa w zasadzie tak samo.
    SzanujacySlowo napisał:

Celować w ten amplituner, czy może kupić jakiś wzmacniacz [...](radio nie jest mi jakoś bardzo potrzebne, prawdopodobnie czasem włączę tylko jakąś stację)
    Tak więc wzmacniacz.

Jeżeli Kolega chciałby używać tego Radmora, to mogę polecić tylko Tonsilowskie ZG25C oraz ZG30C 115. Radmor ma moc 35 W, która dla tych kolumn, będzie wystarczająca.

Jeśli Kolega zachce kupić inny sprzęt, to ze wzmacniaczy polecam Pioneera a-447, Yamahę a-520 oraz Denona pma-720A.
    Z kolumn, Tonsil Miltdon 70 lub Mildton 80.

0
  • #3 29 Sie 2011 10:25
    SzanujacySlowo
    Poziom 2  

Zastanawiam się nad Pioneer'em i tym Denon'em.

W niedalekiej przyszłości zamierzam jeszcze dokupić gramofon. Czy w przypadku wzmacniacza DENON PMA-720A nie muszę kupować przedwzmacniacza?
    W jego opisie znalazłem, że posiada on "Dla miłośników gramofonów dwa rodzaje wkładki MM i MC" - czy to znaczy, że przedwzmacniacz nie będzie potrzebny w przypadku podłączenia gramofonu?

Co lepiej kupić biorąc pod uwagę gramofon - czy tego Pioneer'a i dokupić później przedwzmacniacz, czy może Denon'a i nie martwić się dokupywaniem przedwzmacniacza? Będzie wielka różnica w jakości dźwięku?

I jeszcze jedno - jakieś inne kolumienki możecie mi jeszcze polecić, czy celować tylko w te Tonsily?

Pozdrawiam

0
  • #4 29 Sie 2011 12:30
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

SzanujacySlowo napisał:
    Czy w przypadku wzmacniacza DENON PMA-720A nie muszę kupować przedwzmacniacza?
    Nie. Gramofon z wkładką dynamiczną, podłącza Kolega, do wejścia phono.
    SzanujacySlowo napisał:
    Co lepiej kupić biorąc pod uwagę gramofon - czy tego Pioneer'a i dokupić później przedwzmacniacz, czy może Denon'a i nie martwić się dokupywaniem przedwzmacniacza? Będzie wielka różnica w jakości dźwięku?
    Pioneer też ma możliwość podłączenia gramofonu, z wkładką dynamiczną.
    SzanujacySlowo napisał:

I jeszcze jedno - jakieś inne kolumienki możecie mi jeszcze polecić, czy celować tylko w te Tonsily?
    W budżecie do 800zł za wzmacniacz i kolumny, to będzie jedno z najlepszych rozwiązań.

0