Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

transformator, moc6,4KVA , typ TO15 ,gr,poł,Yzn5

karopik 16 Sie 2011 15:16 1932 8
  • #1 16 Sie 2011 15:16
    karopik
    Poziom 11  

Mam problem z pomiarem skuteczności zerowania .Wiadomo , że im bliżej trafo . tym skuteczność zerowania powinna być lepsza . A ja mam na transformatorze 5,8om
    .więc żadne urządzenie zasilane z tego trafo nie będzie spełniało normy .Mostki i połączenia w trafo. są okey ,napięcie na wyjściu normalne. Co może być przyczyną takiej usterki?Ω[/quote]

0 8
  • #2 16 Sie 2011 16:01
    retrofood
    Moderator

Prawdopodobnie nie wiesz co mierzyć, czym mierzyć i jak mierzyć. A także gdzie mierzyć.
    Co to za pojęcie "Mam problem z pomiarem skuteczności zerowania"? Jakiego zerowania, jakiej skuteczności? Kolego, jesteś 20 lat do tyłu.

0
  • #3 16 Sie 2011 16:13
    karopik
    Poziom 11  

Niby czemu ? Skuteczność zerowania normalnie sie mierzy . Z tego transformatora są zasilane słupy stalowe oświetleniowe , które są zerowane . Pomiar polega na skuteczności zerowania słupów stalowych .

0
  • #4 17 Sie 2011 18:39
    HeSz
    Specjalista elektryk

Moderator ma rację. Pojęcie "zerowanie" zniknęło z terminologii dotyczącej ochrony przeciwporażeniowej dobre dwadzieścia lat temu.
    Polecam lekturę PN-HD 60363-4-41:2009- Instalacje elektryczne w obiektach budowlanych. Ochrona dla zapewnienia bezpieczeństwa. Ochrona przeciwporażeniowa. ( tak nawiasem - terminologia została wprowadzona normą PN-E/05009 - bodaj w 1990 roku).
    Pozdrawiam.

0
  • #5 17 Sie 2011 21:04
    karopik
    Poziom 11  

To może mi ktoś powie jak należ zabepieczyć słup stalowy oświetleniowy przed porażeniem?Przy zasilaniu przewodem 4 ×4 ,gdzie 3 żyły to fazy.

1
  • #6 17 Sie 2011 22:20
    HeSz
    Specjalista elektryk

Jaki jest układ sieci? TT, TN-C czy ( mało prawdopodobne) IT?

0
  • #7 17 Sie 2011 22:30
    arkdom
    Poziom 19  

Skoro kolega pisze o "zerowaniu" to chyba jednak TN

0
  • #8 17 Sie 2011 23:45
    retrofood
    Moderator

kpikula napisał:
    To może mi ktoś powie jak należ zabepieczyć słup stalowy oświetleniowy przed porażeniem?Przy zasilaniu przewodem 4 ×4 ,gdzie 3 żyły to fazy.

A Ty kim jesteś, projektantem? Wykonawcą instalacji?
    Co to za instalacja? Co wiesz o sieciach oświetlenia ulicznego? Czy wiesz, że nawet na zaświadczeniu kwalifikacyjnym sieci oświetlenia ulicznego są oddzielone od reszty sieci i instalacji i trzeba na nie zdawać egzamin dodatkowo?

0
  • #9 18 Sie 2011 16:18
    karopik
    Poziom 11  

Czyli nikt mi nie odpowiedział na niby tak proste pytanie. Nie wiedziałem że to forum polega na odsyłaniu do przepisów . Dzięki. Zamykam temat.

0
  Szukaj w 5mln produktów