Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother MCF-7420 pobiera ciagle papier.

zenekk 16 Sie 2011 15:19 1563 7
  • #1 16 Sie 2011 15:19
    zenekk
    Poziom 10  

Witam

Mam taki problem, ze drukarka Brother MCF-7420 gdy wcisne zeby skopiowala dokument ulozony na szybie i klikne START to drukarka pobiera papier wlasciwie, ale ta kartka zatrzymuje sie w zespole utrwalania i wystaje nawet sporo, zachacza tylko z 3cm i musze ja wyciagnac reka. Zauwazylem, ze rolka pobierania dokumentu na dole czyli z szuflady kreci sie non stop i przez to pobiera wiecej kartek, w moim przypadku jest ilosc kopi zaznaczone do skopiowania "1" a ona pobiera wiecej kartek. Leci 1 kartka, a za nia 2 dlatego tez drukarka staje poniewaz pobiera jeszcze nastepna kartke ktora sie blokuje pod tonerem i przez to ta 1 kartka staje w utrwalaniu i wyskakuje blad o zacieciu papieru, a jezeli wloze w szuflade tylko 1 kartke i wlacze kopiowanie to jest elegancko i kartka sie nie blokuje, czyli wychodzi poprawnie, ale zauwazylem ze rolka pobierania z szuflady ciagle sie kreci az ta kartka wyjdzie, wiec nie mam pojecia czemu rolka szuflady sie kreci, jak ja chce tylko 1 kopie, a ona pobiera ile chce, az sie zablokuje.

Moze zna ktos rozwiazanie tego problemu?
    Lub niech ktos mi poda jak moze jak sie ta drukarke resetuje do ustawien fabrycznych, bo nie mam pojecia jak to wykonac.

Bardzo bede wdzieczny za szybka z Waszej strony Pomoc.

Dziekuje i Pozdrawiam

0 7
  • #2 16 Sie 2011 19:59
    Janusz.P
    Specjalista - kserokopiarki

Na poczatek należałoby sprawdzić sprzęgło pobierania papieru albo uszkodzone albo zabrudzone i nie wysprzegla rolki pobierania dlatego też rolka wciąż się kręci

0
  • #3 16 Sie 2011 22:18
    endriuf
    Spec od drukarek

Zdejmij tył i lewy bok. Będzie tam zębatka (naciągnięta sprężynką) napędzająca wałek z rolką. Zaobserwuj jak się zachowuje. Jak również zwróć uwagę na to co pisze Janusz.P.

Tutaj masz SM.

0
  • #4 17 Sie 2011 09:07
    zenekk
    Poziom 10  

Dzieki za szybka odpowiedz.

Mam lipne przezycia ze zdejmowaniem sprzegla i innych trybow, czy jak zdejme tryby napedu razem z sprzeglem to moze sie cos stac? chodzi mi o ustawienie tych wszystkich trybow jak i sprzegla.

Bo drukarka chodzi jezeli sie wlozy w podajnik 1 kartke jak i 1 w szuflade, dlatego nie chce jej gorzej popsuc.

Pozdrawiam.

0
  • #5 17 Sie 2011 09:42
    endriuf
    Spec od drukarek

Nie popsujesz bardziej. Wyjmujesz i wkładasz ponownie. Tylko ciężko ustawić aby ładnie weszło. Na razie bej wyjmowania całego napędu zobacz.

0
  • #6 17 Sie 2011 11:07
    zenekk
    Poziom 10  

Jak zauwazylem to pracowala przez chwile dobrze jak tylko troche poruszylem napedem i sprzeglem i przez chwile wychodzila 1 kartka prawidlowo z szuflady, ale pare prob i znowu to samo, zauwazylem jakby taka blokada magnetyczna ktora powinna blokowac obroty sprzegla taka nozka, ale ona tak jakby chciala zablokowac, ale nie trafia na to prawidlowo i czasem pociagnie troszeczke kartki i stop, a ta nozka probuje sie podniesc, ale nie moze, jakby sie zacinala. Nie wiem czy to rozebrac i nie wiem co z tym zrobic jak to rozbiore.

0
  • #7 17 Sie 2011 13:01
    endriuf
    Spec od drukarek

Czasami wystarczy wyczyszczenie elektromagnesu. Ew. sprzęgło się wyrobiło i należy je wymienić.

0
  • #8 17 Sie 2011 14:12
    zenekk
    Poziom 10  

Sprobuje i zdam relacje :] dzieki raz jeszcze.

0