Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

formowanie bateri(i) DRAKON do nokii 3310

24 Lis 2004 22:49 4757 11
  • Użytkownik obserwowany
    mam mały problem ponieważ pisze na pudełku od tej bateri żeby postępować tak:

NOWY AKUMULATOR CAŁKOWICIE ROZŁADOWAĆ, AŻ TELEFON SIĘ WYŁĄCZY. NASTĘPNIE WYŁĄCZONY TELEFON PODŁĄCZYĆ DO ŁADOWARKI SIECIOWEJ I ŁADOWAĆ 12-16 GODZ. PO NAŁADOWANIU WŁĄCZYĆ TELEFON i UŻYTKOWAĆ DO CZASU CAŁKOWITEGO ROZŁADOWANIA. CZYNNOŚĆ TĘ POWTÓRZYĆ 3 RAZY. NIE STOSOWANIE SIĘ DO POWYŻSZEJ INSTRUKCJI SKRÓCI CZAS DZIAŁANIA AKUMULATORA.

A ja słyszałem, że się formuje baterię tak:
    że za pierwszym rozładowaniem trzeba przy WYŁĄCZONYM ładować, a przy pozostałych dwóch przy WŁĄCZONYM
    CO MAM TERAZ ZROBIĆ?
  • Warunkowo odblokowany
    Ja tam zawsze ten pierwszy raz na wyłączonym ładuję.

• Poziom 31  
    szczerze to nie ma aż takie różnicy tylko ważne jest aby sie za dużo nie bawić telefonem w czasie ładowania bo juz wtedy rozładowujemy baterię a mona cały czas sie ładuje, najlepiej rozładowac baterię do końca z 12 godzin ładować WYŁACZONY tel i tak można jeszcze raz zrobic ewentualnie jeszcze 1 lub 2 razy ja juz miałem bardzi dużo nowych telefonów i nie zauważyłem różnicy czy 2 razy czy 1 czy 4 rozladowywana bateria i naładowywana

pozdrawiam nelik1987
  • Poziom 28  
    Nie ważne czy ładujesz na włączonym czy na wyłączonym, jednak w drugim przypadku trzeba nieco dłużej. Najważniejsze abyś conajmniej trzy razy rozładował aż do wyłączenia. Zreszta rozładowywanie zawsze do zera jest bardzo zbawienne dla akku. Jeśli ten akku to Li-Io to pełna pojemność uzyskasz po ok 10 cyklach pełnego rozładowania i naładowania.
  • Poziom 16  
    To nie ma znaczenia czy bedzie telefon wlaczony czy nie, chodzi oto,
    aby pierwsze ładowania były dlugie ok.18 godzin, wdg instrukcji tak jak napisałeś.
    Dobrze ją uformujesz bedzie ok na dlugi czas.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    głupoty ludzie piszą i mówią o formatowaniu baterii.

ładuje sie na wyłączonym bo jest pewność że nikt w tym czasie do nas nie zadzwoni i proces ładowania ulegnie zachwianiu.

głupotą jest też tłumaczenie że należy ładować 16 godzin, aparat i tak bedzie ładował batt tylko 2-4 godziny, po czym wyłączy ładowanie i będzie ją tylko "dotykał"

ja zawsze klientowi tłumaczę by podłączył aparat na noc i odłączył rano , co za różnica czy to bedzie 8 czy 10 godzin ?

a co do baterii drakon , nie przejmuj się nia za bardzo , nie są to super baterie , jak jej nie użyjesz i tak padnie. :-)
  • Poziom 16  
    A co kolega Picador taki złosliwy, czy może aby pracujesz w sklepie sprzedajacym baterie?
    Pozdrawiam, a o tych glupotach moze mamy inne materialy zródłowe.
  • Poziom 33  
    chodzi o to że ludzie mocno przesadzają z tymi bardzo optymalnymi cyklami ładowania , jeszcze minie trochę czasu i zrozumieją do czego służy telefon i znajdująca się w nim bateria , że bateria nie jest najważniejszą częścią i wieczną w przypadku códownego jej ładowania

w zależności od naklejki ... jak byście jej nie ładowli i tak po ok 6 mies , 1 roku i tak poleci , może mieć pojemność , ale nie będzie miała dobrej rezystancji wewnętrznej ...
    ludzie chcą żyć , baterie muszą się sprzedawać ...

wiadomo jakie są ceny baterii i ile kosztuje teraz wyprodukowanie jej , gdyby nie zmieniono technologi na bardziej oszczędną i postawiono by na jakość ceny były by zawrotne i nikt takich batt by nie kupował ...

ludzie szukają tanich baterii , taki jest rynek i trzeba się z tym liczyć , trzeba je po czasie do roku zmienić by być zadowolonym z długiedo czasu czuwania czy rozmowy ,

fak że czym mniej cykli ładowania tym bateria wytrzyma nam na dłużej , co się właśnie wiąże z pełnymi cyklami ładowania , różnica między baterią "zadbaną a mniej zadbaną" może być 2 tygodnie w skali roku więc czym tu się tak mocno przejmować ?
  • Poziom 28  
    Nie zgodzę się trochę z wypowiedzią Twoją PICADOR

Sam jestem użytkownikiem różnych ogniw, mam z nimi styczność już 15 lat i muszę powiedzieć, że zawsze troskliwie o nie dbam. Kiedy innym już "wyprzęgną" mi nadal działają prawie z pełną pojemnością. Przykładem może być choćby moja bakteria od 3210, działała bez zarzutów od września 99 jakby nie licząc prawie 4 lata, gdy ją wymieniałem czas czuwania skrócił się z 5 do 4 dni :( Rozmowy to dokładnie nie wiem bo nigdy nie gadam tak intensywnie żeby bakteria siadła w jeden dzień.
  • Poziom 33  
    zauważ że ta bateria jest oryginalna ... no i masz szczęście , albo bardzo mało rozmawiasz , aparat praktycznie na czuwaniu i nie rozmawaiasz dłużej niż 2 minuty ...
  • Użytkownik obserwowany
    a jakiej firmy są najlepsze baterie?
    kupiłem DRAKONA 3.6V 1200 mAh Li-ion za 69 zł. no i nie widziałem droższej, a najczęściej jest tak że jak jest droga to i dobra

• Poziom 31  
    najlepsze baterie to baterei oryginalne jak do nokii to firmy nokia