Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG P2470 - pomoc w zakupie

16 Sie 2011 17:14 2436 4
  • Poziom 12  
    Witajcie, po raz kolejny chciałbym się o coś zapytać wszelkich znawców z tego forum.

Na oku mam 24calowy monitor Samsung P2470HD

SAMSUNG P2470 - pomoc w zakupie

Code:
    Rozmiar : 

24" Panoramiczny
    Jasność (cd/m2) :

300
    Kontrast :

DC 50000:1 (1000:1)
    Rozdzielczość :

1 920 x 1 080
    Czas reakcji (ms) :

5
    Kąty widoczności (poziomo/pionowo) :

170˚/160˚ (CR>10)
    Kolor obrazu :

16,7 mln
    Sygnał wejściowy :

Analogowy RGB, DVI, HDMI, komponentowy, TV (Cyfrowa/ Analogowa)
    Typ synchronizacji :

Separate H/V, Composite, SOG
    Gniazda wejściowe :

15pin D-sub, DVI-D, HDMI, Component, DTV Tuner, Optical Out, CI Slot, Wejście Audio, Wyjście słuchawkowe
    Pobór prądu :

Włączony 52 W

Tryb czuwania (DPMS) < 2 W
    Typ :

Wbudowany
    Właściwości :

Plug & Play DDC 2B
    USB :

Nie
    Kompatybilność z komputerami Mac :

Tak
    Głośniki multimedialne :

2 x 3 W
    Montaż na ścianie :

VESA 75mm
    TCO :

Rose black
    Inne (w tym akcesoria) :

Pilot, przewód zasilający, D-Sub, kabel audio, płyta CD
    Funkcje dodatkowe :

Built-in DTV(DVB-T/C) Tuner, Dolby digital plus, SRS trusurround HD, SPDIF, Component, HDMI(V1.3), Obsługa wejścia 1080P, Slot CI
    Wymiary :

Z podstawką w mm (SxWxG) 593 x 436 x 190

Bez podstawki w mm (SxWxG) 593 x 377 x 65,5

Opakowanie w mm (SxWxG) 656 x 438 x 139
    Waga :

Netto (kg) 6,2
    Brutto (kg) :

7,5
    Podstawa :

Typ Simple
    Funkcje :

Regulacja nachylenia (0 ~ 20)

Czy to jest dobry monitor i czy warto go kupić?
    Jeśli nie, to jaki powinienem kupić?
    Kolega odradza mi kupno tego Samsunga i zakupienie monitora IIYAMA - podobno są super.

Mam też dodatkowe pytanie czy nie orientuje się ktoś jaką ten monitor ma częstotliwość odświeżania? Czy to zależy tylko od karty graficznej?

Dodatkowo posiada on TUNER TV analogowy i tu nasuwa się pytanie :
    Trzeba monitor do zwykłej anteny podłączyć i powinno działać
    + TUNER TV Cyfrowy MPEG-4 , ten natomiast trzeba podłączyć do dekodera lub antenty satelitarnej?
    Nie wiem czy dobrze rozumuje.

Pozdrawiam i dziękuje za każdą pomoc ;)
  • Poziom 12  
    Odświeżam, Czy nikt nie może mi pomóc?
  • Poziom 1  
    Powiem Ci tak ze mozesz go spokojnie brac, druga sprawa za duzy, jesli juz weź sobie Samsunga 2370HD jest o jeden cal mniejszy ale i duzo tanszy od 24cali ktory ma taki same paramety ja mam wlasnie tego 2370HD dla mnie bomba jest poprostu potworem ogromnym zanzaczam ze sie przesiadlem z samsunga 795 DF czyli okolo 17 cali (16 z hakiem) a na tym wlasnie 23 calowym oczy mi lataja p.s nie oplaca sie brac monitorow powyzej 23- 24 cali poniewaz moj kosztowal 23 calowy 850zł. a 24 ponad 1000. takze wybor nalezy do ciebie jesli jeszcze sie nie zdecydowales z moja grafika to NVidia 5200 fx i sobie radzi 1920 na 1080 60HZ ale i tak zmnieniam w przyszlosci kompa w 2012 teraz narazie sobie odpuszcze. Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Ogromnej wiedzy na ten temat nie mam, ale też chciałem kiedyś kupić monitor z wyjściem TV przy kupnie powiedzieli mi, że albo chce monitor do komputera albo do TV, przy czym do TV nie spisują się tak dobrze. Jeżeli nie chcesz wyjścia TV to samsung b2230 spisuje się dość nieźle i jest tańszy o połowę ponad.
  • Poziom 11  
    VonGlik napisał:
    Ogromnej wiedzy na ten temat nie mam, ale też chciałem kiedyś kupić monitor z wyjściem TV przy kupnie powiedzieli mi, że albo chce monitor do komputera albo do TV, przy czym do TV nie spisują się tak dobrze. Jeżeli nie chcesz wyjścia TV to samsung b2230 spisuje się dość nieźle i jest tańszy o połowę ponad.

Odpowiem tak, sprzedawcy gadają głupoty! Nie posiadając żadnego doświadczenia ze sprzętem udają mądrych. Używam od lat samsungów z tunerami TV i powiem tak to co mówią może miało zastosowanie w pierwszych modelach 19calowych później miałem 20 calowy i spisywał się świetnie miał PIP teraz od paru lat używam T220HD i jest znakomity chociaż nie ma PIP jedyna wada to czasami jak się szybko zmienia, źródła sygnału zawiesza się ale wystarczy odpiąć zasilanie. Sprzedałem dużo monitorów samsung i tylko raz zdarzył mi się jeden bad pixel. Właśnie umówiłem się na kupno P2470HD i polecam.