Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy możliwe 20 Mb/s? Do tej pory było 6Mb/s i nie zawsze prędkość była ok.

sacz 16 Sie 2011 17:42 767 3
  • #1 16 Sie 2011 17:42
    sacz
    Poziom 8  

Witam
    Tepsa i Netia kuszą mnie magicznymi 20 Mb/s na łączu i proponują podpisanie umowy (obecnie mam umowę z TPSA). Czy możliwe jest osiągnięcie takiej prędkości na moim łączu.Do tej pory było 6 Mb/s i nie zawsze byłem zadowolony z prędkości - telekomunikacja tłumaczyła się remontem centrali ( dali mi ulgę w opłatach, więc wielkich pretensji nie mam), ale nie chciałbym kupować "kota w worku" i potem to odkręcać.

0 3
  • #2 16 Sie 2011 17:45
    fuutro
    Poziom 43  

To już duży skok i jeśli 6Mb/s słabo wypada to z 20Mb/s może nie być wesoło.

0
  • #3 16 Sie 2011 18:41
    krzych66
    Poziom 27  

20 Mb nie jest możliwe,możliwe jest do 20Mb przy tym tłumieniu może ok 16-17Mb synchronizacja dla pobierania , transfer odejmij sobie 20% od prędkości synchronizacji.Nie ma znaczenia czy to Netia czy TP ,tu rządzą prawa fizyki nie marketing.

0
  • #4 17 Sie 2011 12:09
    sacz
    Poziom 8  

Czyli można liczyć na jakieś 13-15 Mb/s, w każdym bądź razie więcej niż 10Mb/s.
    Dzięki za informacje.

ps. Właśnie się dowiedziałem, że za przedłużenie umowy mam jakąś promocję w tepsie i te 20 Mb/s chcą mi dać za 5 złotych więcej niż obecny abonament za 6Mb przy umowie na 24m. Wiem, że to długo, ale w moich (wiejskich) warunkach chyba za wiele się w tym czasie nie zmieni.

Nowe fakty! Otóż podobno na łącza pozakładane są blokady i faktyczne możliwości można ocenić po zdjęciu blokad. TPSA twierdzi, że na moim łączu istnieje techniczna możliwość 40Mb/s. Poniżej zrzut z liveboxa po dostosowaniu do 20 Mb/s (podobno).

0