Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płyta główna ASRock K7VT4A+ - czy uszkodzona?

16 Aug 2011 18:31 2317 13
    User removed account
    User removed account  
    WojtasJD
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Napisz modele zasilaczy - tego co umarł i tego ze sklepu.
    Smród w obudowie mógł być pozasilaczowy :wink:

Nie wiem jakie w tym szczęście, że wentylator CPU działa - żeby on się spalił to chyba musiałby piorun walnąć w ten komputer :D (czytaj: zasilacz pada, płyta, dyski, wentylatory jak się nie zatrą to działają dalej)
    Podłącz nowy zasilacz i włączaj...
    User removed account
    User removed account  
    Edward321
    Level 26  
    Ten twój nowy "zasilacz" też się do niczego nie nadaje.
    kret855

Level 25  
    Zasilacz kupiłeś wiadomo do czego ...
    Podłącz go do wtyczki płyty głównej jak płyta jest uszkodzona i ma jakieś zwarcie to w normalnym zasilaczu powinno zadziałać zabezpieczenie ale jeśli w twoim przypadku tak się nie stanie to i twój nowy nabytek pójdzie z dymem .
    Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    bryzaaaaaa
    Level 19  
    Możliwe że pamięc ram nie dostaję napięcia
    Glimcio
    Level 10  
    3 długie piski w AMI BIOS, to błąd w pierwszym banku pamięci. Włóż tam inną kość, jeśli to nie pomoże, to masz problem z bankiem pamięci albo spalił się tranzystor od zasilania RAMu. Zobacz, czy nie ma tam przypalonej takiej czarnej kosteczki w okolicach RAMu. Zobacz też, czy nie są wybrzuszone jakieś kondensatory. Jeśli to tylko ram, to spokojnie, jeśli zasilanie RAMu, to szykuj portfel na naprawę albo nową płytę, bo wymiana tego jest pracochłonna i wymaga precyzji, co równe jest dużym kosztom. Do tego na 10 płyt udaje się to w 1 góra 2 wymienić. Jak kondensatory tylko, to lutownica w dłoń i sam dasz radę, tylko nie przypal płyty głównej.
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Glimcio wrote:
    3 długie piski w AMI BIOS, to błąd w pierwszym banku pamięci.

Nie wypisuj bzdur! Ten błąd sygnalizowany jest akurat przez trzy KRÓTKE piski.
    Przestrzegam przed pisaniem byle czego na naszym forum.
    Glimcio
    Level 10  
    faktycznie, sprawdziłem i się pomyliłem. Szukałem i znalazłem podobny błąd https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic967262.html
    Z tego wynika, że to karta graficzna albo gniazdo AGP walnięte. Skoro wymieniałeś zasilacz, to wątpię, żeby na drugim był ten sam problem, stary musiał popalić coś na płycie, może jakaś ścieżka się przetopiła? Obejrzyj dokładnie płytę, czy nie ma przerw na ścieżkach. I jeszcze raz wielkie przepraszam za błąd, również jestem tylko człowiekiem, czasem się mylę ;) Tych sygnałów jest tak dużo, że można się pomylić :)