Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Załączanie mieszadła timerem

16 Sie 2011 18:49 1124 3
 • Poziom 8  
  Witam.
  Proszę o pomoc w następującej sprawie.
  Mam mieszadło zasilane silnikiem 3-fazowym. Wtyka przewodu zasilającego jest 4-bolcowa. Chcę to mieszadło załączać co jakiś czas zaprogramowanym timerem.
  Mam wyłącznik silnikowy, timer 230V, stycznik 3-fazowy z cewką 230V. Jak "wydobyć" z gniazda 4-bolcowego przewód N, aby ten timer załączył cewkę. Lub też może doprowadzić 230V z zewnątrz (drugim przewodem), ale wtedy to już kabli coraz więcej (mieszadło będzie przenośne), i do czego podpiąć PE z gniazdka jak obudowy wszystkiego to tworzywo sztuczne. Przerabianie silnika 3f na 1f nie wchodzi tu w grę. Mile widziany jakiś schemat choćby poglądowy.
  Dzięki.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 10  
  Musiał byś zrobić odrębne sterowanie stycznika , którym by sterował przekaznik czasowy cewką stycznika ,natomiast przewody zasilające od stycznika podłączyć do wyłącznika z gniazdem trój fazowym , a dopiero mieszadło z wtyką trójfazową żeby można było ją przenosić gdzie się chce.

  Zdanie zaczyna się wielką literą. Proszę poprawić również inne błędy w pisowni. [retrofood]
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 20  
  skepta napisał:

  Mam mieszadło zasilane silnikiem 3-fazowym. Wtyka przewodu zasilającego jest 4-bolcowa. (...) Jak "wydobyć" z gniazda 4-bolcowego przewód N


  Witam,

  Ja bym tu dał transformator ochronny 400/230V i nie trzeba szukać "zera" ani dawać zewnętrznego zasilania 230V.
 • Poziom 8  
  Na początek chyba faktycznie dam oddzielnie zasilanie na ten przekaźnik czasowy => cewka, choć pomysł z transformatorem też ma rację bytu, ale musiałbym go dokupić ekstra, elementy wcześniej wymienione mam do wykorzystania juz teraz.
  Dzięki za opinie.