Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PZ-829 RC-nie włącza się pompa

Kret88 16 Aug 2011 20:14 4044 5
    Kret88
    Level 11  
    Witam wszystkich temat stary ale dla mnie bardzo ważny.Posiadam czujnik cieczy ja w temacie. Muszę wypompowywać wodę ze studni drenażowej co jakiś czas.Zakupiłem czujnik,mam pompę jednofazową,ale niestety po podłączeniu nic się nie dzieje.Testowałem sony i faktycznie po zmianach stanu wody stycznik się przełącza i wskazuje stan właściwy natomiast pompa nie chce się uruchomić.Pompę podłączyłem pod zaciski 7 i 8. Zasilanie z sieci pod 1 i 2. Ale nic się nie dzieje.Pompa nie włącza się...bardzo proszę o pomoc.

Uważasz, że teraz wszyscy powinni rzucić się na google i szukać danych czujnika? A regulamin mówi:
    3.1.15. (11) Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum.
    Przedstaw problem dokładnie.
    [retrofood]
    Mupet1
    Level 16  
    Pompa pod zaciski 7 i 8 czyli ma się rozumieć że zasilanie puścił kolega na 7 i zdejmuje z 8 na pompę (?) a drugi kabelek z pompy puścił Kolega na neutralny zacisk zasilania? Bo zaciski 7 i 8 tego urządzenia to tylko styki przekaźnika.

Dodano po 3 [minuty]:

PZ-829 RC-nie włącza się pompa

Dodano po 5 [minuty]:

Kolega [retrofood] przytoczył ważną zasadę forum, opis jest bardzo zdawkowy, chodzi o Przekaźnik kontroli poziomu cieczy marki F&F o symbolu PZ-829 RC.
    Kret88
    Level 11  
    Kret88 wrote:
    Pompę podłączyłem pod zaciski 7 i 8. Zasilanie z sieci pod 1 i 2.

Podłączyłem jak napisałem. Dodany schemat jest to widać gdzie podłączyłem.Przepraszam za brak wstawki,przepraszam za tak skąpy opis,to się więcej nie powtórzy.
    Czyli jak powinno być prawidłowo?Odpowie ktoś?
    Z góry dziękuje.
    arkdom
    Level 19  
    Kret88 wrote:
    Podłączyłem jak napisałem.

Czyli jak poziom jest wysoki, styk przekaźnika zwiera zaciski pompy. Tylko że napięcia tam nie ma.
    A zasilić trzeba tak, jak kolega Mupet1 napisał w swoim poście. Najkrócej rzecz ujmując styk pomiędzy zaciskami 7, 8 powinien przerywać zasilanie prowadzone do pompy i włączać je przy wysokim poziomie cieczy.
    Kret88
    Level 11  
    Dziękuje za odpowiedź.W czystej wodzie działa.Jutro zobaczę w brudnej drenażowej,bo teraz już mnie komary zjadły.Pozdrawiam!!