Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Połączenie komputera i tv przez kabel HDMI

Maki300 16 Aug 2011 20:36 3792 6
    Maki300
    Level 9  
    Witam, otóż mam następujący problem. Podłączyłem kabel HDMI do komputera i do telewizora i komputer nie wykrywa żadnego połączenia. Sprawdzałem w opcjach monitora, tam również nie ma wspomniane nic o przełączeniu na TV.
    Karta Radeon HD5450, telewizor Sony 32" KDL-32L4000. Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuje ! pozdro
    luksikpoznan
    Level 10  
    A Jaki windows ? Sterowniki od ATi czy Windowsowe ?
    Maki300
    Level 9  
    Windows 7, sterowniki ATI. Próbowałem teraz w TV odświężyć liste sprzętów podpiętych pod gniazda HDMI i nie wykrywa kompletnie nic.
    luksikpoznan
    Level 10  
    To aż dziwne, Pod Windows 7 nie powinno być żadnych problemów i same sprzęty powinny się dogadać. Ok może tak włącz Catalyst Control Center ->Pulpit i Ekrany. Looknij czy jest tam wykryty monitor i TV jak nie ma TV to kliknij na wykryj ekrany, jak wykryje kliknij na TV i opcja Powiel powinno działać. Ja bym może jeszcze lookną ze sterownikami windowsowymi Ja tych od Ati jakoś nie lubiłem nigdy często mi się wyłączał obraz w tv-ku. Można jeszcze włączyć TV na źródło HDMI i podłączyć. A kabel na pewno jest sprawny ? Mi tak czasami się działo, jak kabel miałem trafiony lekko
    Maki300
    Level 9  
    Próbowałem juz przez catalyst control center ale niestety tam wykrywa mi tylko monitor od kompa nic poza tym. Kabel jest sprawny bo jak podłączyłem do konsoli i do tv to działało wszystko. Mógłbyś wytłumaczyć dokładniej o co chodzi z tym włączeniem TV na źródło HDMI?
    luksikpoznan
    Level 10  
    Ja mam Samsung i mam opcje Source, w Sonym podejrzewam, że będzie inaczej, chodzi o wybór wejścia, że możesz przełączyć sobie tryb TV, VHS, HDMI