Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Civic 1.3 D13b2 momet obrotowy

bzyku99722 16 Sie 2011 21:20 4725 9
  • #1 16 Sie 2011 21:20
    bzyku99722
    Poziom 8  

Witam. Posiadam juz od dwóch lat Honde Civic 1.3 d13b2 v gen. 95 rok w wersji collage, niedawno zamontowałem licznik z obrotomierzem (dokładnie niewiem z jakiego silnika ale red zone zaczyna się od 6800 obr.) moje pytanie brzmi czy to możliwe żeby kręciła do aż 9tyś obrotów???,
    Wiem że ona nie ma odcięcia no bo kręci do końca otwarcia przepustnicy czyli seryjnie ok, 6400 obr. , więc dlatego jestem zdziwiony, a nie wygląda żeby wcześniejszy właściciel coś przy niej dłubał, a ponadto silniczek pracuje bardzo ładnie i przejechane ma 260 tyś km. Czy możliwe jest że został sciągniety ogranicznik drugiej przepustnicyy? , czy też mogą byc inne mody np. wałek rozrządu???

0 9
  • #2 17 Sie 2011 00:19
    zeimp
    Moderator na urlopie...

bzyku99722 napisał:
    czy to możliwe żeby kręciła do aż 9tyś obrotów???,

Nie jest to możliwe w seryjnym silniku.
    bzyku99722 napisał:
    czy możliwe jest że został sciągniety ogranicznik drugiej przepustnicy???czy też mogą byc inne mody np wałek rozrządu???

Do podkręcania silnika, jest dużo ciekawych miejsc (zbyt dużo, aby je tutaj wymieniać), dlatego i wałek i wiele innych elementów jest dostępnych tak na rynku "tuningowym" jak i w warsztatach, gdzie takie usługi świadczą. Poza tym poczytaj, co dzieje się np. z panewkami na wale, jeśli dłużej przytrzymasz silnik wkręcony na max-a. Niestety, ale pewnych praw fizyki (np. temperatura, tarcie) nie oszukasz.

0
  • #3 18 Sie 2011 20:49
    wopor
    Poziom 32  

Witam, jeszcze na standartowej pompie oleju i bez chłodnicy.

0
  • #4 18 Sie 2011 21:13
    milejow
    Poziom 42  

VTI kręcą się do ponad 8tysiecy, type R 9z kawałkiem, w swoim lepiej sześciu nie przekraczaj

0
  • #5 18 Sie 2011 21:15
    T5
    Admin grupy Samochody

A najlepiej się wkręcają te z instalacją gazową pierwszej generacji.Bez żadnych ograniczeń-do odbicia się obrotomierza od licznika jak wychodzi poza skalę.

0
  • #6 24 Sie 2011 09:14
    badam
    Poziom 10  

silnik ten posiada niski skok tłoka...sprzyja to wysokim obrotom.

jeśli masz wątpliwości najlepiej zweryfikować obroty z prędkością pojazdy na danym biegu.

w tej wersji civica masz bardzo fajną skrzynię biegów :)

0
  • #7 24 Sie 2011 12:34
    sebol*
    Poziom 15  

badam napisał:
    silnik ten posiada niski skok tłoka...sprzyja to wysokim obrotom
    Tak samo jak każdy inny silnik o podobnej pojemności :lol:

Maksymalna moc w tym silniku jest przy 6300rpm, koło 7000 było by pewnie odcięcie dopływu paliwa. Przekraczanie tych obrotów nie ma żadnego sensu.

0
  • #8 24 Sie 2011 20:21
    bzyku99722
    Poziom 8  

Problem dalej nie rozwiązany:D hehe , szukam porady ludzi dłubiących w d13b2 a nie takich którzy spekulują co można a co nie:D a w pytaniu nie pytam do ilu mogę kręcić obr. , tylko co może być pomodzone:D

0
  • #9 24 Sie 2011 22:14
    badam
    Poziom 10  

jak nie zajrzysz sam do silnika to nie zbadasz tego. a najpierw to bym wykluczyl usterke obrotomierza bo w hondzie nie są one za precezyjnie...w senie działaja ok ale czasem potrafia smiesznie okłamywać...

masz może białe tarcze..? podjedz na jakiegos spota civica i podmien licznik :)

0
  • #10 24 Sie 2011 22:38
    bzyku99722
    Poziom 8  

Nie seria w pełni i to z wersji 1.3 noblesse także kwestia obrotomierza odpada sprawny w 100% pozatym, predkościomierze nowy oraz stary pokazywały takie same predkośći. Zresztą max. jechałem nim 190 z haczykiem na trasie Kraków- Katowice i wyraźnie było słychać koniec możliwości auta. Już wcześniej byłem zainteresowany (gdy nie miały obrotka), momentem obrotowym auta ponieważ często kreciłem do konca i dziwyły mnie predkości osiągane na poszczególnych biegach. A pytam ponieważ d13b2 nie jest bóg wie jaką jednostką napędową ale dużo jest magików którzy w łatwy sposób wyciskali z niego ostatnie tchnienia.

1