Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena zbiorcza i naziemna telewizja cyfrowa - brak sygnału

16 Sie 2011 21:22 11137 2
  • Poziom 10  
    Mieszkam w Warszawie (Gocław) i zakupiłem tuner DVB-T Wiwa HD-100, który podłąłczyłem do anteny zbiorczej w bloku. Odbierany sygnał analogowy jest stabilny i mocny.
    Niestety mam prroblem z odbiorem naziemnej telewizji cyfrowej, gdyż tuner nie znajduje żadnego programu.
    Tuner został przy mnie sprawdzony w serwisie i wiem że napewno działa.
    Może ktoś z was domyśla się jakie moga być przyczyny braku odbioru telewizji cyfrowej.
  • Poziom 35  
    Oczywiście wiadomo (tak sądzę) o co chodzi. Instalator systemu antenowego zastosował na wejściu wzmacniacze selektywne, posiadające określoną ilość wejść (kanałów) nastrojonych na konkretne częstotliwości. W momencie wykonywania instalacji w Twoim budynku kanały cyfrowe, które pojawiły się niedawno nie były uwzględnione w jej zakresie działania. Teraz ze względu na ich zaistnienie w eterze trzeba by wykonać odpowiednie czynności, by znalazły się one w "polu widzenia" mieszkańców. Sprawa powinna być załatwiona na poziomie właściciela, lub developera, albo administratora budynku.
  • Moderator
    Do czasu aż administrator budynku nie dokona stosowanych modernizacji - a jest do tego zobowiązany ustawowo - nie zostaje Ci nic innego, jak założyć na balkonie małą antenę naziemną bez jakichkolwiek wzmacniaczy, skierować ja w stronę PKiN lub/i Raszyna i dołączyć do dekodera. Takie rozwiązanie jest technicznie poprawne, bo obie instalacje zostaną od siebie dokładnie odseparowane.
    Przypuszczam że administrator budynku będzie zwlekał z przerobieniem instalacji aż zostaną wyłączone nadajniki analogowe, czyli jeszcze ze dwa lata *(i zapewne koszty lokatorzy "poczują" w czynszu). Przedtem zacznie "przekonywać" by wszyscy lokatorzy zainstalowali sobie kablówkę... itd itp.... a jak nie to "zapłacicie za przeróbkę instalacji".
    Bardzo możliwe że już obecnie w instalacji budynku masz tzw, pakiet podstawowy jakiejś sieci kablowej, który to pakiet obejmuje co najwyżej tylko te programy, które są obecnie nadawane w analogu.