Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Zafira sterownik centralnego zamka - co to za element

jakub16 16 Sie 2011 21:23 20755 11
  • #1 16 Sie 2011 21:23
    jakub16
    Poziom 12  

Witam. W Opel Zafira 1999r nie działa centralny zamek z pilota. Przy zamku w drzwiach centralny działa. W pilocie wymienione baterie + programowania po zapłonie, na pilocie dioda miga po przyciśnięciu przycisku.W sterowniku brak błędów. Dzisiaj wyciągłem sterownik centralnego i zaniepokoił mnie pewien element który nie wiem jak się nazywa i do czego służy. Po poruszaniu sterownika w tym elemencie słuchać grzechotanie. Mam pytanie czy tak powinno być i co jeszcze mam sprawdzić aby uruchomić ten centralny z pilota.
    Wstawiam zdjęcia tego elementu.
    Opel Zafira sterownik centralnego zamka - co to za element Opel Zafira sterownik centralnego zamka - co to za element Opel Zafira sterownik centralnego zamka - co to za element Opel Zafira sterownik centralnego zamka - co to za element

3 11
  • #2 16 Sie 2011 21:31
    Mupet1
    Poziom 16  

Opisano ten element jako SW1, należy się więc spodziewać jakiegoś przełącznika. Może to czujnik dachowania. Czy jest jakiś opis na nim bo zdjęcia są bardzo nie wyraźne. Ile ma nóżek?

1
  • #3 16 Sie 2011 21:38
    jakub16
    Poziom 12  

Ten element ma 3 nóżki. Czy może to mieć związek z niedziałającym pilotem?

0
  • #4 16 Sie 2011 21:43
    Mupet1
    Poziom 16  

A czy Kolega zaprogramował kluczyk po wymianie baterii?

Dodano po 1 [minuty]:

Wydaje mi się że ten element to przełącznik a w nim grzechocze kulka, raczej nie będzie mieć to wpływu proponuję zbadać miernikiem pomiędzy nóżkami "przejście" w pozycji poziomej a później odwrócić do góry nogami.

1
  • #5 16 Sie 2011 21:49
    jakub16
    Poziom 12  

Tak programowałem. Włączyłem zapłon i dusiłem przyciski. Opór na tym elemencie jest jednakowy w dowolnej pozycji.

0
  • #6 16 Sie 2011 21:50
    Mupet1
    Poziom 16  

Ople z reguły programuje się wkładając kluczyk w stacyjkę, przekręcając do zaświecenia się kontrolek, wówczas należy wcisnąć na kluczyku zamknięcie lub otwieranie centralnego. Powinno zamknąć i otworzyć, kluczyk zaprogramowany.

Czyli występuje jakaś wartość.... (?) powinno być zwarte między nóżkami czyli 0Ω

2
  • #7 16 Sie 2011 21:56
    jakub16
    Poziom 12  

Między pinem 1 i 3 jest 0Ω a między 1 a 2 650Ω

0
  • #8 16 Sie 2011 22:13
    Mupet1
    Poziom 16  

Znalazłem jakieś opisy, że w tych modelach przecierają się wiązki pomiędzy drzwiami a słupkiem (tylne drzwi)

http://forum.opel24.com/topic/24497-problem-z-centralnym-zamkiem-zafira-A/

Dodano po 3 [minuty]:

Tu jeszcze jeden link z opisem problemu

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1229855.html

Dodano po 55 [sekundy]:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic113603.html

I jeszcze jeden z opisem kabli.

Dodano po 37 [sekundy]:

Może jest problem z mikro-stykami w "masterach".

2
  • #9 16 Sie 2011 22:29
    jakub16
    Poziom 12  

Dzięki za odpowiedz. Faktycznie dzisiaj naprawiałem wiązkę w tylnich prawych drzwiach bo nie działał głośnik. Ale nie zwróciłem uwagi na lewe drzwi. Jutro posprawdzam przepusty w wszystkich drzwiach. Może to coś pomoże.

2
  • #10 16 Sie 2011 22:41
    Mupet1
    Poziom 16  

No właśnie bo sterownik to tak jakby ostateczność. Pozdrawiam i udanej naprawy.

0
  • #11 17 Sie 2011 23:31
    jakub16
    Poziom 12  

Dzisiaj przedzwoniłem wszystkie przewody w przepustach drzwiowych, te które były uszkodzone naprawiłem, krańcówki mastera są sprawne, włączniki reagujące na otwarcie drzwi również są ok, a pilot jak nie działał tak nie działa, próbowałem go jeszcze raz zaprogramować ale kolejna próba okazała się nie skuteczna. Ręce opadają co jeszcze może być nie tak? czy idzie jakoś sprawdzić czy pilot wysyła sygnał? Bardzo proszę o jakieś sugestie.

3
  • #12 28 Sie 2011 11:40
    jakub16
    Poziom 12  

Problem rozwiązany, klient dostarczył drugi kluczyk, po przylutowaniu styków baterii w zapasowym kluczyku bez problemu się zaprogramował. Dzięki wszystkim za zainteresowanie.

1