Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Blaupunkt Velocity dioda protect

16 Sie 2011 21:24 2323 6
  • Poziom 8  
    Witam!
    Posiadam wzmacniacz Blaupunkt Velocity va275. Był on podłączony przez jakiś czas do zasilacza komputerowego lecz kiedy ostatnio chciałem go przesunąć przez przypadek prawdopodobnie zrobiłem zwarcie (plus do obudowy wzmacniacza) Wzmacniacz nie działa. Cały czas pali się dioda protect. Bezpiecznik cały. Co mogło ulec uszkodzeniu?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 33  
    Zobacz czy jest masa na kablu. Może zasilacz padł.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 8  
    Zasilacz sprawny na 100%. Sprawdzone również na akumulatorze samochodowym.
    Z tym że od dziś jest trochę inna sytuacja... Po podłączeniu wzmacniacza do zasilania dioda protect świeci 2-3s po czym wzmacniacz się włącza i świeci zielona dioda. Wzmacniacz po tym normalnie działa choć nie był jeszcze testowany pod obciążeniem "nominalnym". Czy to normalne że tak się zachowuje?
  • Poziom 33  
    Nie znam wzmacniacza tylko mogę się domyślać, że zasilacz nie wyrabia.
    Dziwne, że w ogóle się włącza na tyn zasilaczu i że w ogóle działa.
    Takie boostery pobierają minimum tyle prądu ile wynosi maksymalny prąd zasilacza ATX z wyjścia 12V.
    Na obudowie zasilacza powinno piać
  • Poziom 8  
    Po podłączeniu do akumulatora w samochodzie jest taka sama sytuacja. Wzmacniacz uruchamia się, świeci czerwona dioda protect i po chwili zabezpieczenie się wyłącza i wzmacniacz działa normalnie. Zastanawiam się tylko czy to jest normalne zachowanie tego wzmacniacza.. Nawiasem mówiąc zasilacz komputerowy podaje 10A na linii 12v a ten wzmacniacz taki pobór ma już przy większych głośnościach. Normalny pobór (mała głośność) wącha się w granicach 3-5A.
  • Poziom 33  
    Zasilacz zasilaczowi nie równy to wiem na pewno, że nie raz te wartości nie są prawdziwe.
    Kiedyś próbowałem takich sztuczek typowy zasilacz komputerowy dawał góra plus/minus 5 amper.
    Sporo takich boosterów ma "miękki start" przy załączaniu być może to normalne tego Ci nie powiem.
    Booster blaupunkta mojego braciszka ma kłopot z wystartowaniem z kiepskiego źródła zasilania, a zanim si ę wączy mija ok 2,5 sekundy i to jest normalne. Jest jedna LED, nie ma kontrolki protect.
  • Poziom 8  
    Ten również ma miękki start. Przed chwilą podłączany był do auta, to kiedy kable zasilające miały słaby "styk" to nie chciał się włączyć. Gdy kable podłączone prawidłowo to startuje. I znów ta sama sytuacja: protect 2s i potem się włącza. Tylko to mnie zastanawia czy tak powinno być..