Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autoalarm Fox w Skodzie Felicia - rozładowuje akumulator

krzychog10 16 Sie 2011 23:20 6129 8
  • #1 16 Sie 2011 23:20
    krzychog10
    Poziom 8  

Witam.
    Jestem nowy na forum.
    Proszę o pomoc. Mam Skodę Felicia twist rocznik 2000 z centralnym zamkiem i autoalarmem fox montowanym fabrycznie.
    Od pewnego czasu mam następujący problem:
    Po zamknięciu pilotem auta i jednoczesnym "uruchomieniu" autoalarmu po około 5-10 s samochód 4 razy mruga kierunkowskazami przy jednoczesnym każdorazowym pojedynczym sygnale dźwiękowym.
    Na pewno jest to informacja wysyłana przez alarm.
    Nigdzie nie mogę znaleźć wyjaśnienia tej sytuacji.
    Dodatkowo po około 8 godzinach akumulator jest całkowicie wyładowany.
    Do takiego stopnia, że połączenie przez klemy z innym akumulatorem wymaga kilkuminutowego podładowania akumulatora zanim zacznie działać alternator.
    Co jest powodem, że akumulator się rozładowuje?
    Czy jest uszkodzony autoalarm, czy powód rozładowania akumulatora jest zupełnie inny?
    Czy zamykanie kluczykiem centralnego zamka nie spowoduje rozładowania akumulatora?
    Próbowałem odłączyć sam alarm, ale nie potrafię tego zrobić skutecznie.
    Chodzenie i ładowanie akumulatora w lecie co dzień to średnia przyjemność.
    Aha akumulator - Centra bezobsługowy, zakupiony w marcu tego roku.

0 8
  • #2 16 Sie 2011 23:25
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Rozładowanie akumulatora do cna w ciągu kilku godzin tylko przez autoalarm można raczej między bajki włożyć.
    Najpierw sprawdź, czy akumulator nie pada sam z siebie, a jeśli nie, to szukaj, co zżera prąd. Zmierz realny pobór prądu przy wyłączonym aucie i jeśli jest znaczny, odłączaj po kolei obwody. Nie zapomnij też odłączyć alternatora.
    Oprócz tego opisanego migania i pikania alarm pracuje poprawnie?

0
  • #3 17 Sie 2011 12:53
    krzychog10
    Poziom 8  

Akumulator jest nowy. Ma około pół roku i dotąd nie było z nim żadnych problemów.
    Dziś pojadę do mechanika, który sprawdzi czy coś innego zżera prąd. (jeśli uruchomię auto po 8 godzinach).
    Alarm działa poprawnie. Teraz w ogóle go nie załączam, zamykam drzwi kluczykiem. Zobaczę czy uruchomię auto.
    Musi być gdzieś wyjaśnienie, oraz ktoś znający się na alarmach fox musi wiedzieć, co oznaczają te 4 sygnały po zamknięciu auta pilotem i włączeniu alarmu. W instrukcji tego nie ma niestety. Może to jakieś uszkodzenie alarmu, powodujące zwarcie gdzieś w instalacji elektrycznej? NIe znam się na tym i są to tylko moje przypuszczenia.
    DLatego jak pisałem to wczoraj z miłą chęcią pozbyłbym się tego dobrodziejstwa w postaci alarmu z auta.
    Niedawno po otwarciu auta miałem 3 krótkie sygnały dawane przez alarm. Okazało się, że bateryjka w pilocie jest słaba. Po wymianie baterii dodatkowe sygnały, dawane przez alarm po otwarciu auta, ustały.

0
  • #4 17 Sie 2011 13:03
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Osobiście nie czepiałbym się alarmu.
    Masz instrukcję do niego? Sprawdź, czy alarm nie sygnalizuje jakoś spadku napięcia w instalacji pojazdu. Jeśli tak, to pewnie alarmuje, bo wykrywa jakiś spadek.

0
  • #5 17 Sie 2011 14:38
    krzychog10
    Poziom 8  

No właśnie uważam, że w sygnalizacji alarmu jest klucz do wszystkiego. Nie mam żadnej informacji co oznacza sygnalizacja alarmu. Alarm na pewno fox, zamontowany fabrycznie, podejrzewam, że model 100, 101 albo 900 (takie wtedy były montowane w skodzie). Szukam instrukcji do tych modeli i nie znajduję tam zadnych wyjaśnień. A to jak słusznie zauważyłeś powinno dać odpowiedź co się dzieje. Zanim napisałem na tym forum (traktując je jak ostatnią deskę ratunku) przeczesałem wiele stron w internecie, żeby znaleźć wyjaśnienie sygnałów wysyłanych przez alarm fox. Do dziś bezskutecznie.
    Czyli jest szansa jak sugerujesz, że nie odpalę auta po około 8,5 godziny. Niebawem przekonam się o tym.
    pozdrawiam

0
  • #6 17 Sie 2011 17:55
    djswirek
    Poziom 21  

a czy kolega ma wszystkie drzwi i klapy po domykane? krańcówki sprawne? gdyby krańcówka była padnięta to świecące światło rozładowywało by akumulator, no i oczywiście szedłby sygnał do centralki alarmowej a ta informowałaby, że podczas uzbrajania jest naruszony któryś z czujników

0
  • #7 18 Sie 2011 13:27
    krzychog10
    Poziom 8  

Otóż to.
    Wczoraj udało mi się znaleźć słynny problem (jak się okazuje) w Felicii. Świecące światło w bagażniku i automatycznie uszkodzony wyłącznik tego światła w zamku klapy bagażnika.
    Jako że najbliższy elektryk ma urlop, a wczoraj po południu nie miałem czasu na zdejmowanie tylnej ścianki klapy i odginanie wygiętego elementu metalowego tegoż wyłącznika, to odłączyłem kabel od żarówki w bagażniku.
    Efekt jest taki, ze akumulatora nie ładowałem w nocy, a samochód rano spokojnie odpalił. Samochód zamknąłem kluczykiem, nie ryzykowałem zamykać auta pilotem i tym samym włączać alarm.
    Po rozłączeniu żarówki w bagażniku, gdy zamykałem auto pilotem (włączałem alarm) to po ok. 10 sek. dalej miałem 4 sygnały (kierunkowskazami i dźwiękowe). Podejrzewam, że jak kolega djswirek napisał wynika to z tego, że jest uszkodzony wyłącznik światła bagażnika, znajdujący się w tylnej klapie.
    Z drugiej strony, czytając na róznych stronach internetowych informację o dość częstym uszkodzeniu czujnika/wyłącznika (w zamku tylnej klapy) od światła w bagażniku dziwię się, że błąd sygnalizowany przez alarm fox (te 4 sygnały) nie jest powszechnie znany. W końcu skody felicie z centralnym zamkiem i autoalarmem montowanym fabrycznie to nie był rarytas w 2000 roku. Poza tym alarmy fox są powszechnie znanymi i używanymi od lat alarmami i dlaczego nigdzie nie ma opisanych informacji wysyłanych przez ten alarm użytkownikowi w przypadku jakichkolwiek usterek w aucie (czy jakiejkolwiek nieprawidłowości) - tego nie wiem. (przynajmniej osobiście tego nie mogłem nigdzie wyszperać)
    Dziękuję wszystkim za okazaną pomoc.
    W weekend okaże się, czy moje problemy dotyczą tylko uszkodzonego wyłącznika światła bagażnika w tylnej klapie skody. Oby na tym się skończyło.
    Naiszę czy tak właśnie było

0
  • #8 18 Sie 2011 13:50
    djswirek
    Poziom 21  

Przed chwilką wziąłem pierwszą lepszą instrukcje do foxa i jest opisane że 4 sygnały po zazbrojeniu to naruszenie którejś ze stref. Tak jak mówiłem, świecące światło wyładowywało Ci aku. Alarm jest podpięty pod tę samą krańcówkę dlatego też zgłasza błąd nie domknięcia drzwi/klap. Ciesze się, że mogłem pomóc :)

0
  • #9 25 Lis 2011 09:45
    krzychog10
    Poziom 8  

Rozwiązanie problemu z autoalarmem.
    Dopiero niedawno miałem okazję na poważnie zająć się autem.
    Problemy opisane powyżej wynikały z bardzo prozaicznego powodu.
    Jakimś sposobem drzwi od strony pasażera nie dociskały czujnika który jest zamontowany w bocznym słupku.
    Gdy to zadziałąło jak należy - wszystkie problemy związane z elektryką zniknęły.
    Autoalarm działa właściwie.
    Światełko w bagażniku świeci kiedy trzeba (przy otwartej klapie)
    Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w temat.
    Temat można zamknąć.
    Dziękuję

0