Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka "Karcher" - niskie ciśnienie wody

17 Sie 2011 09:54 18868 2
 • Poziom 14  
  Witam
  Posiadam myjkę Karcher k2.160 i mam problem. Po przyciśnięciu spustu na lancy myjka się nie włączała, za którymś razem zaskoczyła, ale zaczęło się to robić częściej i w końcu szybciej było umyć bez kerchera. Rozkręciłem, obejrzałem tłoczki(według mnie sprawne), rozmontowałem to co zasysa płyn i prawdopodobnie z tym coś było nie tak. Według mnie jest tak: po załączeniu do prądu myjka wytwarza ciśnienie, które wyciska bolec(jest on przy tym co wciąga płyn)to bolec wyłącza myjkę na wyłączniku. Gdy przyciskam na lancy ciśnienie spada i bolec się chowie-włącza sie myjka. Pokręciłem tym czymś(chyba zaworem), który znajduje się w środku ujścia pod ciśnieniem. Zrobiłem tak, że myjka idzie cały czas(wyciągłem wyłącznik).
  Wszystko pięknie, byłem ucieszony, ale pojawił się kolejny problem. Myjka idzie, a ciśnienie jest takie jak w kranie.
  Co zrobiłem nie tak?
 • Poziom 14  
  Myjka "Karcher" - niskie ciśnienie wody
  Myjka "Karcher" - niskie ciśnienie wody
  To było w dopływie wody, a dokładnie w dziurce, której drugi koniec znajduje się w ujściu wody, za zaworem(patrząc do środka ujścia), którym kręciłem.
  Myjka "Karcher" - niskie ciśnienie wody W środku znajduje się bolec i sprężyna.
  Co odpowiada za małe ciśnienie wody?
 • Poziom 10  
  Odgrzeję starego kotleta, ale info powinno przydać się dla przyszłych pokoleń. Moja myjka to model k2.01 - konstrukcyjnie b. podobna do powyższej. Miałem problemy z załączaniem się silnika i słabym ciśnieniem po naciśnięciu spustu lancy. Rozwiązaniem jest wykręcenie wlotu dla płynu z detergentem oraz przesmarowanie silikonem wodnym (ja użyłem grafitowy) uszczelki oraz białego zaworku osadzonego w sprężynie. Myjka zaczęła działać!!!