Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Myjka "Karcher" - niskie ci¶nienie wody

mateuszj14 17 Aug 2011 09:54 22663 2
 • #1
  mateuszj14
  Level 14  
  Witam
  Posiadam myjkę Karcher k2.160 i mam problem. Po przyci¶nięciu spustu na lancy myjka się nie wł±czała, za którym¶ razem zaskoczyła, ale zaczęło się to robić czę¶ciej i w końcu szybciej było umyć bez kerchera. Rozkręciłem, obejrzałem tłoczki(według mnie sprawne), rozmontowałem to co zasysa płyn i prawdopodobnie z tym co¶ było nie tak. Według mnie jest tak: po zał±czeniu do pr±du myjka wytwarza ci¶nienie, które wyciska bolec(jest on przy tym co wci±ga płyn)to bolec wył±cza myjkę na wył±czniku. Gdy przyciskam na lancy ci¶nienie spada i bolec się chowie-wł±cza sie myjka. Pokręciłem tym czym¶(chyba zaworem), który znajduje się w ¶rodku uj¶cia pod ci¶nieniem. Zrobiłem tak, że myjka idzie cały czas(wyci±głem wył±cznik).
  Wszystko pięknie, byłem ucieszony, ale pojawił się kolejny problem. Myjka idzie, a ci¶nienie jest takie jak w kranie.
  Co zrobiłem nie tak?
 • #2
  mateuszj14
  Level 14  
  Myjka "Karcher" - niskie ci¶nienie wody
  Myjka "Karcher" - niskie ci¶nienie wody
  To było w dopływie wody, a dokładnie w dziurce, której drugi koniec znajduje się w uj¶ciu wody, za zaworem(patrz±c do ¶rodka uj¶cia), którym kręciłem.
  Myjka "Karcher" - niskie ci¶nienie wody W ¶rodku znajduje się bolec i sprężyna.
  Co odpowiada za małe ci¶nienie wody?
 • #3
  feltom1
  Level 11  
  Odgrzeję starego kotleta, ale info powinno przydać się dla przyszłych pokoleń. Moja myjka to model k2.01 - konstrukcyjnie b. podobna do powyższej. Miałem problemy z zał±czaniem się silnika i słabym ci¶nieniem po naci¶nięciu spustu lancy. Rozwi±zaniem jest wykręcenie wlotu dla płynu z detergentem oraz przesmarowanie silikonem wodnym (ja użyłem grafitowy) uszczelki oraz białego zaworku osadzonego w sprężynie. Myjka zaczęła działać!!!