Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę]Automatyczny włącznik do laptopa z 10 sekundowym opóźnieniem

Avenger 17 Sie 2011 13:23 1651 7
  • #1 17 Sie 2011 13:23
    Avenger
    Poziom 9  

Witam!

Gdzież indziej mógłbym opisać dręczący mnie problem jak nie na Elektrodzie.

Założenia.
    Zbudowanie układu, który po otrzymaniu zasilania +12V załączy laptopa, potem poczeka 10 sekund i poda 12V do laptopa.

Niezbędne rzeczy:
    - samochód
    - laptop MSI WIND u100
    - dedykowana ładowarka samochodowa

Co chcę osiągnąć?
    Potrzebuję, by ktoś mądry mógł mi zbudować układ, który szeregowo wepnę pomiędzy ładowarkę a laptopa. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce ładowarka zacznie pracować, urządzenie włączy mi laptopa, ale poczeka z podaniem napięcia +12 do laptopa około 10 sekund. Tyle mniej więcej potrzebuję na rozruch samochodu. Laptop oczywiście działa na baterii więc załączy się bez ładowarki. I w sumie tyle. Trzeba tylko pamiętać, żeby informacja o włączeniu laptopa (np. wykorzystując jakiś przekaźnik) pojawiła się tylko raz, bo wiadomo że kilkukrotne naciśnięcie przycisku power w laptopie włączy go, a potem się wyłączy po kilku chwilach. Urządzenie musi być beziwazyjne w stosunku do samochodu. Nie mam możliwości wpinania się pod stacyjkę itp. Nie pytam czy jest to wykonalne, tylko ile mnie to może mniej więcej kosztować, i kto by mi mógł coś takiego przygotować?

Pozdrawiam
    Ave

Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • Relpol
  • #2 17 Sie 2011 13:59
    Karol966
    Poziom 30  

Witam

Skoro ma być bezinwazyjne to układ musi być nieco bardziej skomplikowany (potrzebny będzie komparator napięcia do wykrycia rozruchu jak i stanu ładowania akumulatora)., do tego układy czasowe. W brew pozorom urządzenie można zbudować na jednym układzie ;)
    Podpięty pod np gniazdo zapaliczki z przekaźnikiem na wyjściu do ładowania oraz przekaźnikiem do włączania laptopa. Pytanie tylko jak masz zamiar rozwiązać problem samego włączania laptopa?

Pozdrawiam
    Karol

• Relpol
  • #3 17 Sie 2011 16:05
    Avenger
    Poziom 9  

Do włączenia laptopa od biedy mógłby być przekaźnik bezpośrednio podpięty do przycisku zasilania w lapku. Wybacz ale z elektroniką mam niewiele wspólnego więc czekam na jakąś mądrzejszą ode mnie głowę do rozwiązania tego problemu.

Pozdro
    Ave

• #4 17 Sie 2011 22:01
    bestler
    Admin DIY, Automatyka

A ten laptop wpięty jest może w jakąś stację dokującą ?
    Ewentualnie włączanie mogło by się odbywać poprzez urządzenie USB.

• #5 17 Sie 2011 22:26
    Avenger
    Poziom 9  

Laptop nie ma stacji dokującej.

Jeśli jest takie urządzenie USB którym mógłbym uruchomić laptopa to oczywiście wchodzi to w grę.

Pozdrawiam
    Ave

• #6 18 Sie 2011 17:43
    klops_mops
    Poziom 17  

Laptopa można włączyć wykorzystując gniazdo sieciowe, wystarczy odpowiednia opcję w biosie włączyć.

• #7 25 Sie 2011 21:54
    Avenger
    Poziom 9  

Niestety BIOS w tym urządzeniu jest na tyle ubogi, że nie udostępnia takiej możliwości.

Ave

• #8 02 Wrz 2011 19:39
    ANUBIS
    Moderator sekcji Technicznej

Temat zamykam.
    Dalsze dyskusje proszę prowadzić za pomocą komunikatorów lub PW na forum .

ANUBIS