Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mała ekonomiczna terenówka do jazdy poza miastem.

minutapodrugiej 17 Aug 2011 14:59 11534 13
    minutapodrugiej
    Level 2  
    Potrzebuję ekonomicznego samochodu, który poradzi sobie z nieodśnieżonymi i rozmiękłymi drogami w lekko górzystym terenie - do codziennej jazdy.
    Cena do 20 000.
    Bardzo proszę o rady. Na razie myślę o suzuki jimny, ale będę wdzięczna za inne podpowiedzi.
    Pozdrawiam.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    mat125
    Level 11  
    Widze troche czasu upłynęło, ale może temat jeszcze aktualny - przynajmniej an niżu śniegu jeszcze nie ma.
    Jako alternatywę dla Jimny/Samuraia można zaproponować Nissana Terrano/Forda Mavericka skoro ma być małe auto. W wersji z silnikiem benzynowym 2.4 zagazowanym będzie tańszy w eksploatacji niż Suzuki. A z tyłu można normalnie usiąść, blachy lepsze i kierowca też nie siedzi jak w maluchu.
    Pozdrawiam
    minutapodrugiej
    Level 2  
    Temat wciąż aktualny, nawet bardziej niż przedtem :)
    Bardzo dziękuję za podpowiedź, na pewno wezmę ją pod uwagę.
    chojinka
    Level 29  
    Suzuki Ignis 4x4 tanio sprowadzisz sobie w dobrym stanie i odpowiednim silnikiem dla ciebie z niemiec.
    xyro
    Level 24  
    honda cr-v, taka podniesiona osobówka 4x4
    xyro
    Level 24  
    CZyli samochód dla kobiety, łatwy w prowadzeniu , nie psujący się, i troszkę kobiecy ;) moje typy:
    -honda CR-V lub mniejsza HR-V, bardzo solidne i to tak naprawdę accord 4x4 troszkę podniesiony(tanie dostepnę częsci, ale się nie psuje ogólnie)
    -suzuki jimmy strasznie niekomfortowy jest ;)
    -vitara
    -terrano 2
    -patrol
    mat125
    Level 11  
    Proszę, nie piszcze Patrol - 10-12l ropy / 100 to raczej nie jest "ekonomiczne" auto do jazdy na codzień. Za chwile ktoś doradzi Hummera albo unimoga.
    minutapodrugiej
    Level 2  
    Bardziej mi zależy na tym, żeby był ekonomiczny niż ładny, czy nawet wygodny :)
    Dziekuję wszystkim za sugestie, cały czas szukam :)
    marcino2304l
    Level 11  
    Przyjrzyj się więc dokładniej Suzuki Vitara, w niewielkim silniku benzynowym spalanie nie jest zbyt wygórowane.
    xyro
    Level 24  
    Dokładnie, vitarka w nowej budzie w silniku 1.6 3 drzwiowa. Małe w miarę spalanie, dobry do miasta a jak i opony dobre to zaszaleć w błotku idzie. Ewentualnie dieselek :)
    pbkat
    Level 15  
    terenówka z założenia nie będzie spalać mniej niż ok 8l/100 więc może subaru forester 2.0 125km z gazem. jeśli chodzi o konfort to bije wszystkie wymienione wcześniej, awaryjność jak to bywa w rasowym japońcu czyli znikoma. spalanie gazu to około 10-12 na 100km. wiem bo mam takiego i nie piszę bzdur wyssanych z palca.
    misiek1911
    Level 10  
    vitara 1 też jest dobra a nawet lepsza od gv w starszej oprócz korozji nic się nie dzieje
    pbkat
    Level 15  
    Vitara jest mało komfortowa i oprócz korozji doskwiera im duży apetyt na paliwo. Założenie instalacji gazowej eliminuje powierzchnię bagażnika do zera.