Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C3 1,4HDI brak możliwości wyłaczenia klimatyzacji... climatronic ??

rafiii_32 17 Aug 2011 15:19 2752 4
    rafiii_32
    Level 2  
    Witam, mój problem wydaje się prosty lecz 3 specjalistów odmówiło już mi diagnozy-naprawy (jest lato i wolą chyba nabijać klimę a nie bawić się w serwisy). Auto kupiłem z 2 ręki z komisu które min naprawia auta rozbite, to ważne bo od momentu zakupu żyje z tym problemem, a możliwe że oni np zamienili jakąś cześć itd... Klimatyzacja automatyczna nie daje się wyłączyć przyciskiem A/C na klimatroniku. Sprężarka załącza się atomatycznie w cyklach bez względu nawet na ustawianie temperatury wewnątrz. Nie moge regulować temperatury w inny sposób jak regulując siłę nadmuchu. Od zakresu temperatury 28st C w górę mam powietrze grzane na maksa. Klima żyje własnym życiem i wyłączenie jej możliwe jest tylko przez wyciągnięcie bezpiecznika. Czy możliwe jest że zamienili mi panel od manualnej klimy na ten od automatycznej i to jest przyczyną??? Bedę wdzięczny za jakiekolwiek porady.
    colin555
    Level 27  
    ktos wogole sprawdzal konfiguracje panelu na kompie?
    rafiii_32
    Level 2  
    Widzisz może to śmieszne ale nie zdawałem sobie sprawy od czego zacząć, panowie "witki-sprytki" u których byłem oprócz podstawowych narzędzi kowala mieli tylko dumna maszynę do nabijania :) Czyli rozumiem ASO w takim wypadku albo do kogoś kto posiada odpowiedni interfejs?
    mczapski
    Level 39  
    No niekoniecznie ASO, chociaż to może być niezłe rozwiązanie. Są punkty specjalistyczne napraw klimatyzacji lub warsztat specjalizujący się w marce. Tam przeważnie coś widzą o działaniu układów. Sam w tym roku przekonałem się jak bezradny jest człowiek w punkcie tzw nabujania klimatyzacji. Pomimo posiadania dumnego certyfikatu sprzedawcy urządzenia nie wie co czyni. Twój przypadek raczej wymaga wiedzy fachowej a przynajmiej świadomości majstra tego co czyni .
    rafiii_32
    Level 2  
    Dzięki w takim razie zaryzykuje ASO, a mam jeszcze jedno pytanie czy możliwe jest takie zaprogramowanie komputera by układ klimy uruchamiał się samoczynnie z uszkodzonym jakimś elementem? Pytam bo komis w którym kupiłem to "cudo" ratuje też różne samochody po wypadkach i wszystkiego moge się spodziewać...