Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki router dla UPC 5mb(na razie) na 2 laptopki?

17 Sie 2011 19:11 2984 24
  • Poziom 20  
    Zamierzam wziąć internet z upc 5mb bez ich routera .Zamierzam kupić swój i zastanawiam się jaki do 100zł ?Przeczytałem parę "for" internetowych i wydaje mi się że na moje potrzeby tzn 55m2 w bloku wystarczy ten:http://www.ceneo.pl/;015825627-10.htm Myślicie ze to dobry wybór ? Jeśli nie proszę o inne podpowiedzi!
  • Poziom 9  
    Ja mam ten router w sieci Echostar i powiem, że działa świetnie klonowanie MAC działa ogólnie działa. Zasięg dobry.
  • Poziom 43  
    Jeśli UPC w sieci kablowej to nie jesteś wstanie ominac ich modemu który ci dadzą, a ja bym zainwestował w ten router:
    - TL-MR3420 z N 300Mb/s
    lub jego młodszy brat:
    - TL-MR3220 z N 150Mb/s

jak sie uprzesz to pod OpenWRT można z niego zrobić: klienta torrent, kont premium, serwer FTP, itd ...
  • Poziom 9  
    A po co go omijać ? Modem od UPC do Routera do portu WAN klonowanie Mac i działa
  • Poziom 43  
    damianczypek napisał:
    Zamierzam wziąć internet z upc 5mb bez ich routera .Zamierzam kupić swój

luksikpoznan napisał:
    A po co go omijać ? Modem od UPC do Routera do portu WAN klonowanie Mac i działa

hermes-80 napisał:
    Jeśli UPC w sieci kablowej to nie jesteś wstanie ominąć ich modemu
  • Poziom 20  
    czyli nie można ominąć modemu w upc własnym routerem?
  • Poziom 9  
    No powiem Ci, że ciężko będzie z routerem WIFI żeby miało wejście "F", tak więc musi być modem od UPC a dopiero później routery niestety
  • Poziom 43  
    Nie nie można ominąć ponieważ ich modem konwertuje sygnał internetowy z kabla TV (koncentryk) na kabel sieciowy, i w dodatku każdy ISP tego typu wgrywa własną konfiguracje sieci wraz z FW i nie udostępnia nikomu tych danych.
    Więc chociaż byś zdobył taki modem to i tak nie ustawisz w nim nic.
  • Poziom 20  
    Chyba się nie rozumiemy ? Jeśli chce wziąć internet od UPC po kablu to dostaje od nich modem tak? Bo jak inaczej?Modem (z kablem jest w UPC darmowy? tak?)Nie chce brać od nich routera wifi bo jest dodatkowo płatny co miesiąc za dzierżawę.Chce kupić swój własny router który podepnę do kabla z UPC za ich modemem .Czy dobrze myślę?
  • Poziom 43  
    Cytat:
    Chce kupić swój własny router który podepnę do kabla z UPC za ich modemem .Czy dobrze myślę?
    Teraz dobrze myślisz.
  • Poziom 20  
    no to jaki router polecacie koledzy?
  • Poziom 43  
    Skoro do 100zł to ja już podałem swoje typy.
  • Poziom 20  
    hermes-80 napisał:
    Jeśli UPC w sieci kablowej to nie jesteś wstanie ominac ich modemu który ci dadzą, a ja bym zainwestował w ten router:
    - TL-MR3420 z N 300Mb/s
    lub jego młodszy brat:
    - TL-MR3220 z N 150Mb/s

jak sie uprzesz to pod OpenWRT można z niego zrobić: klienta torrent, kont premium, serwer FTP, itd ...
    Ja nie zamierzałem omijać modemu chciałem kupić swój router i go podpiąć do upc -tak napisałem hehe....
  • Poziom 43  
    No ja wiem - bo inaczej się nie da więc do tej kombinacji potrzebujesz routera z WAN na Eth więc ja ci podałem dwa modele przystosowane do tego problemu wraz z uzasadnieniem.

Ten co ty wskazałeś też się do tego nadaje ale jest o wiele mniej funkcjonalny i posiada tylko wifi w standardzie b/g.

Wybór należny do ciebie.
  • Poziom 20  
    co to łopatologicznie znaczy ten b/g? i czemu jest gorszy?
  • Poziom 43  
    Ehh poczytać nie łaska ??
    b - 11Mb/s - realnie max 5Mb/s
    g - 54Mb/s - realnie max 23Mb/s
    n-lite -150Mb/s - realnie max 65Mb/s
    n - 300Mb/s - realnie max 130Mb/s
    Transfer danych jaki może być maksymalnie przenoszony poprzez wifi.
  • Poziom 20  
    czyli ten bg realnie do 23 Mb tak?
  • Poziom 43  
    Tak - oczywiście w laptopie musi być karta wifi z tym samym standardem by transfer był na poziomie zadeklarowanego w jego specyfikacji.
    Wszystkie standardy są wstecz kompatybilne.
    Czyli n będzie działał z b na poziomie 11Mb/s itd...
  • Poziom 43  
    Kup sobie laptop już z N-ką.
  • Poziom 20  
    przecież mam laptopa już...
  • Poziom 43  
    No to max co możesz na tej karcie wyciągnąć to 23Mb/s chyba, że sobie kupisz jakaś N na USB.
  • Poziom 20  
    ok! napisałem że biorę neta 5mb, czy z tym moim laptopem i tym routerem który zaproponowałem uciągnę tyle?
  • Poziom 43  
    Eee no bez problemu.
    Net masz 5Mb/s, a wifi 23Mb/s - nie umiesz sobie to zestawić ??
    Masz zapasu około 15Mb/s.
    Oczywiście pamiętaj, że 23Mb/s w warunkach idealnych, a im dalej router od laptopa i im więcej przeszkód miedzy nimi tym prędkość maleje.
  • Poziom 20  
    oki czyli kupuje tego mojego routera dzięki za wszystkie info!