Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion DV6000 Pół matrycy się nie podświetla

Glimcio 17 Sie 2011 20:53 1252 3
  • #1 17 Sie 2011 20:53
    Glimcio
    Poziom 9  

Witam,
    mam nietypowy problem, mianowicie, gdy laptop trochę pochodzi, to przygasa mi się pół matrycy. Przygaszenie jest o tyle dziwne, że tylko w lewej części w matrycy, a świetlówki są na górze i na dole. Problem znika, gdy zamknę i otworzę pokrywę lub gdy wyłączę na chwilę system. Nie wiem, czy potrzebna jest jakaś specjalna interwencja i czy przypadkiem grafika nie kończy swojego żywotu. Dokładnie jest to model DV6233ea, grafika to GeForce Go 7400M.
    Z góry dzięki za pomoc :)

0 3
  • #2 17 Sie 2011 22:37
    foldback
    Poziom 29  

W tych laptopach jest tylko jedna świetlówka zamontowana na dole matrycy.
    Ściągnij ramkę matrycy. Przeczyść złącza idące od świetlówki do inwertera. Czasem może to być wypięta taśma zasilająca inwerter lub poluzowana wtyczka idąca od klapy matrycy do płyty głównej (odkręć panel multimedialny-śruby pod baterią)

0
  • #3 17 Sie 2011 22:41
    Glimcio
    Poziom 9  

Czyli krótko mówiąc jakaś pierdoła? Czyli nic poważnego, tylko taśma to może być? Nie miałem za bardzo czasu bawić się w głębszą diagnostykę, zresztą każdy wie chyba, jak to jest z rozkręcaniem HP...

0
  • #4 17 Sie 2011 22:47
    foldback
    Poziom 29  

Tak coś nie styka – sprawdź to, co podałem. Dostęp do tych rzeczy jest akurat dobry w tych laptopach. Odnośnie problemów z rozkręceniem, to są gorsze do rozkręcania, np. stare IBM’y, niektóre modele Belinei i inne.

0