Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Formatowanie tabeli - Word - Makro

sakuwbarakushow 17 Sie 2011 21:17 2120 2
  • #1 17 Sie 2011 21:17
    sakuwbarakushow
    Warunkowo odblokowany

Witam
    Mam do zrobienia ponad 600 wierszy tabeli w MS WORD 2010. Mam 2 kolumny w jedną wpisuję X - w drugą blabla
    i to X ma inne formatowanie niż - blabla ręczne przepisywanie tego i ustawianie zajmuje za dużo czasu już po 30 się poddałem. Istnieje jakaś możliwość ułatwienia sobie tej roboty ? Np wklejam do worda linijka pod linijką ciąg znaków a on mi to poukłada w wiersze tabeli - jedna linijka 1 wiersz i formatuje odpowiednio ? :)

Jeżeli tak to pomożecie mi napisać takie Makro ? Nigdy tego nie robiłem.. Nie znam VB więc nie wiem jak sie za to zabrać. Chodź to było by szybsze niż pisanie tego wszystkiego ręcznie ...

0 2
  • #3 17 Sie 2011 22:08
    sakuwbarakushow
    Warunkowo odblokowany

Chodzi o to że skopiuję z neta ileś wierszy np .

1. WIERSZ - A
    2. WIERSZ - B

I wrzucę to pod tabelę chciałbym teraz aby makro wyodrębniło nowe wiersze rzuciło każdy wiersz w osobną komórkę i ją z formatowało wg ustalonej zasady. Chyba że da się kopiować tekst pod komórkę wiersza z zachowaniem formatowania - niestety mi tak to nie działa i muszę ręcznie ustawiać format - mimo że biorę taki sam wydaje mi się że wygląda to inaczej niż jak przepisuję ręcznie.

Ilustruje to ten obrazek :
    Formatowanie tabeli - Word - Makro

0