Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Sharan 2006+ a wymiana radia na RCD200

sirius98 17 Sie 2011 21:56 3260 0
    sirius98
    Poziom 15  
    Witam,
    Chciałem spytać się o kilka kwestii dotyczących radia w VW Sharanie 2006+.
    Najczęściej są to radia/nawigacje MFD (kolorowy wyświetlacz) i MCD (czarno bialy wyświetlacz) oraz rzadkość radio RCD200.
    1.Jak wygląda scenariusz wymiany radia MFD/MCD na RCD200 w rocznikach 2006+ (zależy i na odtwarzaniu mp3 przez radio)?
    2.Jeżeli radio MFD lub MCD było ze zmieniarką CD to jak zachowa się radio RCD200? Czy będzie obsługiwało zmieniarkę ... bądź już nie bedzie można jej podłączyć do RCD200 bo ...?
    3.Gdzie miałby się w papierach od samochodu znajdować kod do radia? Pytanie wynika z faktu iż do tej pory nie miałem (nie)szczęścia kupować samochodu z kodem do radia. Może ktoś może wrzucić jakiś skan z dokumentacji do radia aby wiedzieć gdzie się takiego kodu spodziewać?
    4.Co w przypadku kiedy sprzedający nie będzie miał kodu a ja będę np. musiał wymienić akumulator? Czy wtedy musze liczyć się z wizytą w serwisie i kosztami "za kod" chyba że przed wyjęciem akumulatora można wyjąć radio i kod nie będzie potrzebny? A może można zdjąć legalnie kod zabezpieczający (mając jakieś papiery do radia) i nie korzystać z niego?
    5.Wyczytałem gdzieś iż w sytuacji kiedy radio jest fabryczne zamontowane, to kod do niego jest w sterowniku i nie trzeba nic podawać po wymianie akumulatora bo samo sie odkoduje? To bo rozwiązywało problem braku kodu przy kupnie samochodu. Z drugiej strony gdybym wymienił fabryczne radio MFD/MCD na nowe RCD200 to chciałbym zapisać w sterowniku kod do niego aby nie było problemów przy wymianie akumulatora. Da się to zrobić?

Za wszelką pomoc z góry dziękuje.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.