Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus Regulacja zaworów

styry1 17 Sie 2011 23:10 7792 5
  • #1 17 Sie 2011 23:10
    styry1
    Poziom 7  

Potrzebuje rady,mam do zrobienia rozrząd w fordzie focusie 2l 16v 131KM 2000r.,wszystko by było w porządku gdyby kolega nie zażyczył sobie przy okazji wyregulowania luzu zaworowego,i tu pojawia się problem, nie regulowałem jeszcze nigdy zaworów w tego typie silnika,wiem że reguluje się tam płytkami,tylko nie wiem za bardzo jak się do tego zabrać.Czekam na porady lub jakieś wskazówki jak to ugryźć.Może jakąś lekturę ktoś podrzuci lub podpowie z własnego doświadczenia.

0 5
  • #2 17 Sie 2011 23:35
    panam
    Poziom 29  

Jeśli kolega ma kasę na płytki to mu wyreguluj, prosta robora drogie części. Podpierasz szklanki zaworowe jakimś śrubokrętem, wyciągasz płytkę i wkładasz nową nie zapominając zmierzyć wcześniej i policzyć rórznicę, jaką płytkę masz włożyć

Moderowany przez Błażej:

Polska język - trudna język... Albo napiszę po twojemu - polzka jensyk - tródna jenzyk.

0
  • #3 18 Sie 2011 19:33
    styry1
    Poziom 7  

mam jeszcze jedno pytanko co do mierzenia,czy muszę to mierzyć tak jak się reguluje zawory po kolei,czy wystarczy że krzywka będzie u góry i wtedy zmierzyć szczelinę, mało mam doświadczenia w regulacji zaworów,więc wygodniej mi patrzyć na krzywki i mierzyć.Czy taki sposób mierzenia będzie dobry?

0
  • #4 18 Sie 2011 21:54
    panam
    Poziom 29  

Mierz wtedy jak cylinder jest w tdc, nie wiem jak Ci to napisać, Jedna krzywka jest prawie w na maksa otwarta a druga zaczyna się zamykać, chociaż tak jak napisałeś też jest ok

0
  • #5 18 Sie 2011 22:45
    styry1
    Poziom 7  

dzięki za radę, dam znać jak mi poszło.pozdro!

0
  • #6 05 Paź 2011 22:07
    styry1
    Poziom 7  

Witam!
    Długo mnie nie było,zmierzyłem jak kolega pisał i nie było potrzeby wymieniać.
    Dzięki za rady!
    Pozdro!

0