Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor ProLite E2472HD z dkkoderem Vectry 5800C

tomass76 18 Sie 2011 12:26 992 3
  • #1 18 Sie 2011 12:26
    tomass76
    Poziom 2  

Witam !

Problem polega na podłączeniu dekodera Vectry 5800C z monitorem IIYAMA ProLite E2472HD. Dekoder z monitorem podpięty jest kablem HDMI i do momentu kiedy kabel jest fizycznie wpięty do monitora to dekoder nie uruchamia się. Po odłączeniu kabla od monitora dekoder włącza się i wszystko działa normalnie do czasu ponownego wyłączenia dekodera z prądu. Po ponownym włączeniu do zasilania dekoder znów się nie uruchamia do czasu odłączenia kabla HDMI od monitora. Problem powstał po wymianie monitora (poprzednio był LG podłaczony poprzez kabel DVI-HDMI i wszystko działało normalnie). Oczywiście również i z IIYAMą próbowałem tego połączenia (DVI-HDMI) ale problem pozostaje ten sam co z kablem HDMI. Odrazu napiszę, że dekoder jest na noc wyłączany z prądu i dlatego jest to dość uciążliwe z porannym odłączaniem kabla HDMI od monitora. Czy ktoś spotkał się z taką zagadką ?? Domyślam się, że problem stanowi monitor. Czy jest na to jakieś rozwiążanie ??

Pozdrawiam

0 3
  • #2 18 Sie 2011 13:48
    hojlo1
    Poziom 35  

Przestaw (dla próby) dekoder w funkcje "DVI".
    (naciśnięty przycisk "RES" dłużej)

0
  • #3 18 Sie 2011 14:30
    tomass76
    Poziom 2  

Dzięki za szybką odpowiedź, lecz niestety nic to nie daje !! Próbowałem wszystkich ustawień dekodera (tryb DVI, HDMI), połączenie poprzez różne kable (DVI-HDMI, HDMI) nawet zainwestowałem i zakupiłem kabel iHDMI, który również nie rozwiązał problemu. Po włączeniu dekodera do zasilania on próbuje się włączyć (co 20 sekund migną się na ułamek sekundy czerwono/pomarańczowe 4 diody na dekoderze), ale dekoder się nie włącza. Dopiero odłączenie kabla (zarówno HDMI, iHDMI, DVI-HDMI) bądź to od strony dekodera czy monitora, dekoder normalnie włącza się i normalnie dział.

0
  • #4 19 Sie 2011 11:38
    tomass76
    Poziom 2  

Wydaje mi się, że to monitor wysyła jakiś sygnał, który blokuje uruchomienie dekodera. Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie wersji firmware-u w monitorze i aktualizacji ??

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo