Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop piszczy podczas pracy.

18 Sie 2011 14:35 3905 4
  • Poziom 13  
    mi piszczy laptop, szczególnie podczas pracy na samej baterii, po podpięciu zasilacza jest dużo ciszej; wkurza mnie to strasznie, jest na gwarancji więc wysłałem do serwisu, oto co odpisali:
    "piszczenie jakie jest generowane podczas pracy nie jest spowodowane uszkodzeniem komputera lecz działaniem przetwornicy zasilania"
    czy rzeczywiście jestem skazany na to piszczenie?
  • Poziom 15  
    Chłopie a co to w ogóle za laptop ? Może ktoś ma taki sam model i by powiedział czy jemu piszczy czy nie.

Dla jednego piszczenie jest głośne dla innego ciche więc chyba jedynie pomiar db wchodzi w grę. Fajnie jakbyś pożyczył od kogoś decybelomierz i później sprawdził ile pisze producent, jeżeli głośność jest powyżej to autoryzowany serwis ma Ci to wymienić...
  • Poziom 29  
    Piszczą cewki zasilania i to jest bardzo powszechne w komputerach przenośnych , można temu oczywiście zaradzić , ale to już inna sprawa .
  • Poziom 13  
    herkules_00 napisał:
    Chłopie a co to w ogóle za laptop ?

laptop to dell e4200; nie znalazłem w sieci takich opisów problemów z tym sprzętem, wkurza mnie to tym bardziej, że mam w domu całkowicie bezgłośny/pasywny stacjonarny komputer

Dodano po 54 [sekundy]:

michał3411_2007 napisał:
    Piszczą cewki zasilania i to jest bardzo powszechne w komputerach przenośnych , można temu oczywiście zaradzić , ale to już inna sprawa .

jak więc temu zaradzić?
  • Poziom 29  
    Jeśli masz telefon do serwisu , to przedstaw im problem , może je czymś zaleją , ale pogorszy to ich chłodzenie .