Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-2571n zacinanie papieru w Fuserze.

Remx 18 Sie 2011 16:50 3158 7
  • #1 18 Sie 2011 16:50
    Remx
    Poziom 11  

Witam

Posiadam drukarkę Samsung ML-2571n i wystąpił w niej pewien problem.
    Po puszczeniu wydruku kartka wychodzi z drukarki w połowie i zatrzymuje się.
    Brak jakiego kolwiek wydruku, toner/pojemnik był zmieniany na inny i ten sam objaw.
    Fuser mocno nagrzewa się choć może to jego normalna praca działania.

Po rozkręceniu fusera nie dostrzegłem uszkodzeń mechanicznych jedynie zapieczony toner na jakiejś czujce (chyba termometr) taki drobny paseczek wystający z kosteczki w połowie tonera. Po wyczyszczeniu nadal brak poprawy.

Czy ktoś może doradzić jaka jest przyczyna tych objawów ?
    Kiedyś miałem podobny problem w jakiejś drukarce i tam przyczyną było nie dostateczne rozgrzanie grzałki, a powodem był brudny styk, ale tym razem nie jest już tak łatwo. :(

Za wszelką pomoc będę wdzięczny.
    Dziękuje i pozdrawiam

0 7
  • #2 19 Sie 2011 10:24
    a-mus
    Poziom 12  

Witam,
    Oglądałem fuser tej drukarki i wygląda na to, że posiada on tylko dźwignię czujnika wyjścia papieru. Natomiast sam czujnik znajduje się w korpusie. Przypuszczam, że podobnie jak w CLX-3175 pod wpływem temp uszkadza się sam czujnik.

pozdrawiam
    A

0
  • #3 19 Sie 2011 11:37
    Remx
    Poziom 11  

Hi

Czy chodzi może o ten czujnik lub inny ale tak wyglądający ?
    Bo jedynie ten czujnik znalazłem który odpowiada "za papier".
    Samsung ML-2571n zacinanie papieru w Fuserze.

W samym fuzerze z tego co widziałem jest tylko ten termometr (THERMO) oraz coś co przypomina mały głośniczek.
    Z samego fuzera wychodzą 2 kabelki od grzałki i od tego termometru.

Dopiero od niedawna zajmuje się naprawą drukarek i powoli się uczę.
    W jaki najprostszy sposób sprawdzić czy czujnik działa ?
    Jedna strona to dioda którą sprawdzałem jak zwykłą diodę i jest niby ok. drugą stronę sprawdzałem to może zwykłego przejścia niema ale odnotowałem 48k rezystancje.

Dziękuje i Pozdrawiam

edit: czujnik z powyższego obrazka został wymieniony i nic to nie dało :(

0
  • #5 22 Sie 2011 11:17
    Remx
    Poziom 11  

Manuala miałem już wcześniej :/ ale to nic mi nie daje. Testera DCU nie posiadam.

Według Manuala przyczyną podobnego zacięcia jest "exit sensor" tylko ze niema nigdzie tego czujnika chyba że feed sensor jest tym i tym zarazem :|
    W manualu zacięcie "jam 2" przedstawia kartkę zaciętą w fuserze a w moim przypadku pół kartki wychodzi z fusera i staje, do tego dodam że nic nie drukuje, czyste kartki wychodzą. :(

Pozdrawiam

0
  • #6 12 Paź 2011 12:45
    inv4der
    Poziom 16  

Jak zakończyła się naprawa??

0
  • #7 13 Paź 2011 01:27
    Remx
    Poziom 11  

Nic a nic nie udało mi sie zrobić odstawiłem na razie drukarkę na szafę może jak trafię na taką samą to elektronikę przełożę i obadam co uszkodzone jest :/

0
  • #8 01 Gru 2011 02:03
    maxto07
    Poziom 2  

Przyczyną usterki jest czujnik "FEED SENSOR". Miałem ostatnio taki przypadek.
    Kartka wychodzi na około 10 cm i stoi, po otwarciu górnej pokrywy od zespołu grzewczego (mikrostyk SW2) i zamknięciu wychodzi cała ale pusta. U mnie pomogło czyszczenie izopropanolem i sprężone powietrze.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo