Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co moze byc przyczyną - naprawa TV!

25 Lis 2004 11:20 1024 6
 • Poziom 15  
  Zastanawiam sie, czy warto dawać ten Tv do naprawy,. mam sharpa i jak go właczę, to zanim sie wyswietli obraz to musi sie rozgrzac tak około 20 minut. Czy winę ma kineskop? Czy coś w przetwornicy? Bo jak kineskop, do nie ma sensu go naprawiać, bo jest to starszy typ sharpa. Pozdrawiam!
 • Poziom 31  
  witam
  Jezeli jest to chassis CS wystarczy wymienic trzy kondensatory
  C 712 -220 mikro
  C713 -1000 mikro
  a C714 - 470 p0dniesc do wartosci 1000 mikro

 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Witam
  Najpierw odkręć tylną obudowe i dokładnie sprawdż połączenia lutowane, na początek dobre światło i lupa, niepewne luty popraw, dokonaj niezbędnych pomiarów zgodnie ze schematem.
 • Poziom 37  
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic130035.html https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic119106.html
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic127860.html
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic154172.html
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic146726.html

  Pewnie inne posty też znajdziesz. Jak widzisz mogąbyć różne przyczyny usterek. Jeśli masz troche doświadczenia to sprawdź ta przetwornicę na początek. Jeśli kondensatory były od nowości nie wymieniane to prawdopodobnie mogły wyschnąć. Jeśli kineskop ma już z 15 lat to też może dogorywać. Szczególnie jak wcześniej miał inne objawy jak przeciągniete w prawo kształty, przechodzenie w "negatyw".
 • Poziom 26  
  Wujasss napisał:
  Zastanawiam się, czy warto dawać ten Tv do naprawy,. mam sharpa i jak go właczę, to zanim się wyswietli obraz to musi się rozgrzac tak około 20 minut. Czy winę ma kineskop? Czy coś w przetwornicy? Bo jak kineskop, do nie ma sensu go naprawiać, bo jest to starszy typ sharpa. Pozdrawiam!


  A ja zastanawiam się czy warto dać ten samochód do naprawy,. mam fiata i jak chcę jechać to muszę czekać tak około 20 minut. Czy winę ma silnik? Czy coś w instalacji elektrycznej? Bo jak silnik do nie ma sensu go naprawiać, bo to jest starszy typ fiata. Pozdrawiam!

  A teraz poważnie.
  Mam tv sharp i też miał podobne objawy. Przyczyną był lut a było to widać na pierwszy rzut oka. Poprawiłem ten lut i jest ok już z 3 lata.

  W dalszym ciągu zgaduj-zgaduli nie biorę udziału.

  Pozdrawiam.
  HenryK3
 • Poziom 12  
  Przyczyną może też być gniazdo na płycie kineskopu. Zwłaszcza jak początkowo obraz traci ostrość a później stopniowo nagrzewając się powraca. Sprawdź też elektrolity w okolicy trafa mogą być wyschnięte. Jeżeli podstawka jest dobra to można odpiąć wzmacniacze wizji i próbować zwierać katody do masy a wtedy łatwo ocenić jakość kineskopu.
 • Poziom 15  
  Ok dzieki za pomoc, wiec moze da sie jeszcze z tego coś Ciekawego zrobic i jeszcze troszkę podziała. Dzieki wszystkim a co do tego fiacika, to dla mnie silnikiem w elektronice jest elektronika, a to zawsze można naprawić, zaś kineskop mozna przyrównać do nadwozia, bo czym ze jest TV bez kineskopu? To tak samo jak fiacik bez nadwozia. A podrugie, nie ma głupich pytań, bo każde pytanie nawet tu na elektrodzie uczy drugich. Pozdrawiam i jeszce raz dzieki za zainteresowanie.