Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z wyborem tabletu

18 Sie 2011 19:27 2493 8
  • Poziom 9  
    Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem tabletu. Będzie on mi służył do przeglądania stron internetowych, oddtwarzania plików pdf, okazyjnie obejrzenia filmów. Na ten cel do przeznaczenia mam ok 2000 zł. Proszę was drodzy forumowicze o doradzenie w wyborze.
    Zastanawiam się nad modelami:
    -Samsung Galaxy Tab 7" P1000, przystępna cena ale system android 2.2, po aktualizacji do 2.3, nie zapowiada się na aktualizacje do 3.x. Czy system jest jak czytałem największą wadą tego tabletu, a może nie sprawie on problemów.
    Kolejnymi urzadzeniami są Asus eee pad transformer oraz Acer Iconia tab A500. W obu przypadkach (asus bez stacji dokujacej) cena w miarę przystępna, ale i tak wyzsza od ceny galaxy tab.
    Może jednak warto poczekac na premierę modeli firmy Archos z serii G9 które będą wyposazone w system Honeycomb w dobrej cenie (ok. 1000zl)
    Acer A100 niestety jak dla mnie ma za słabą baterię, a byłaby to ciekawa propozycja.
    Prosiłbym o wypowiedzenie się posiadaczy któregoś z powyższych urządzeń. Czy opłaca się kupić Galaxy Taba ze starszym systemem, a może dorzucic troche kasy i mieć tablet z systemem przeznaczonym do niego, a może poczekac na premiery kolejnych urządzeń.
    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
  • Poziom 9  
    Nigdy nie miałem produktu od apple w ręku, nie wiem jak działa cały iOs. Z tego co czytałem część osób ocenia posiadanie tego systemu na minus. Jaka jest wasza opinia o tym systemie, jakie są jego wady i zalety? Może mieliście kontakt z jakimś tabletem z honeycombem, jak wypadają w stosunku do siebie te systemy?
  • Pomocny dla użytkowników
    Kolega ma Archosa 101. Generalnie jest zadowolony. Zwrócił jedynie uwagę na problemy ze stabilnością (restowanie tabletu) przy jedenj z wersji firmware'u. Tablet ma też sporadycznie lekkie "zacinki" ale nie zdarza się to na tyle często by utrudniało użytkowanie. Największą różnicą na niekorzyść tego tabletu w porównaniu z iPadem jest czułość dotyku. iPad ma bardzo dobrą warstwę dotykową, dużo bardziej precyzyjną. Co do baterii to kolega nie robił testów, ale "3 odcinki serialu wytrzymuje i jeszczecoś zostało" bo używa on tableta głównie w domu gdzie leci on do ładowarki po wieczornych oglądaniu filmów. Do tabletu można podłączyć pendrive'a, mysz i klawiaturę na USB, a nawet niektóre dyski na USB. Pliki wrzuca się z kompa bez problemu bo tablet jest widoczny jako dysk wymienny (wszystkie Androidy). Kolega twierdzi, że teraz kupiłby ASUSa Transformer.
    Sam używałem iPada i iPada 2 i nie mam zastrzeżeń do ich funkcjonowania. Interfejs iOSa jest BARDZO intuicyjny (sprawdzone na moich synach 2 i 4 lata) i działa bardzo płynnie. Rozumiem dlaczego w zestawie nie ma instrukcji obsługi tylko taka broszurka ;) Liczba dostępnych aplikacji jest ogromna, również darmowych. Bateria starcza na bardzo długo (spokojnie cały dzień intensywnego użytkowania).

Wady iPadów:
    1. brak złącza na zewnętrzną kartę SD, klawiaturę, mysz
    2. dziwny sposób wrzucania plików na urządzenie (iTunes) i mało wygodny. Tabletu nie widać jako zwykłego dysku po podłączeniu do kompa. Pliki wrzuca się "do aplikacji" aktóre potrafią obsłużyć dany typ pliku. iOS5 wprowadzi jedynie bezprzewodową synchronizację (po WiFi).
  • Poziom 9  
    Z archosów ciekawą propozycją może okazać się generacja g9 która ma mieć premierę pod koniec września. Tablet 8" z honeycombem procesorem dwurdzeniowym
    1.5 GHz i pamiecią flash 16Gb w przedsprzedaży kosztuje 1099zł. Jednak z powodu takiej ceny obawa mnie jakość użytych materiałów.
  • Poziom 27  
    Wybór ogranicza się w zasadzie tylko do iPada albo GalaxyTab'a. Ten drugi jest całkiem niezły.
  • Poziom 9  
    Jednak posiada starszy system nie przystosowany do tabletu. Natomiast iOs jakos do mnie nie przemawia. Ostatnio pobawiłem się tabletem z nowym androidem i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie.
  • Poziom 27  
    brzoza92 napisał:
    Jednak posiada starszy system nie przystosowany do tabletu. Natomiast iOs jakos do mnie nie przemawia. Ostatnio pobawiłem się tabletem z nowym androidem i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie.

Tylko Samsungi są całkiem niezłe. Dość dobre wykonanie i niezawodność. Nie bez powodu Apple ich tak nie lubi, że aż stają na głowie aby utrudniać sprzedaż GalaxyTabów. Już im pokazał Samsung w telefonach robiąc Galaxy S II, który położył iphona bez mydła. W tabletach będzie to samo.
  • Poziom 9  
    Używałem też chwilę nowego Galaxy Taba 10.1. Jest solidnie zbudowany, dzała bez przycięć jednak brakuje mu portów. Nie wymagam USB, a hdmi tym bardziej, mimo to
    przydałby się czytnik jakichkolwiek kart aby mieć możliwość rozszerzenia pamieci. W asusie jest czytnik microSD, transformer jest również solidnie zbudowany i jest sporo tańszy, jak na razie asus to mój faworyt. Gdyby był oficjalny upgrade dla Galaxy Tab 7" pewnie brałbym go bez zastanowienia.

Edit: Kupiłem Transformera. Jestem bardzo zadowolony z wyboru. Polecam każdemu kto planuje zakupić tablet. Temat do zamknięcia.