Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 TDI 130km 2002r - głośna praca turbiny i czarna chura za autem

18 Sie 2011 20:16 8411 9
  • Poziom 9  
    Witam,
    Przeczytałem większość postów posprawdzałem.. i dalej nie rozwiązałem problemu..
    w czasie wyprawy zauważyłem że turbina głośno chodzić i po przejechaniu 80km nagle auto straciło moc turbiny.. dojechałem do domu auto chwilę postało poprawiłem przewody turbiny włączyłem silnik turbina znowu działa lecz została głośna praca i czarny dym za autem.
    nie mam możliwości podłączenia do VAGa..

Bardzo proszę o pomoc będę za parę dni wraca nim do polski... :/

Dodano po 16 [minuty]:

aha jeszcze jedno jak przestała działać turbina i dojechałem do domu pod autem na samym środku pojawiła sie mała kałuża wody.
  • Poziom 40  
    Kałuża wody - klimatyzacja.
    Kolego dojedź bez szaleństw do Polski, na każdej stacji kontroluj olej. trubina dokańcza żywota, w PL taniej zregenerujesz. Choć nie wykluczone że jeszcze nawet 10-15 tys km na tym zrobisz.
  • Poziom 29  
    nie tylko turbina ale i pompa wody( chyba) więcej danaych o samochdzie 9 (przebieg, jaki silnik, jakie doładowanie)
  • Poziom 33  
    A ja obstawiam na nieszczelność w dolocie.
  • Poziom 9  
    auto postał 3 godziny jeszcze raz poprawiłem przewody turbiny, turbina dalej głośno chodzi, auto nie kopci ale w przewodach jest dużo czarnego osadu..
    jest to audi A4 b6 TDI 130km 2002r przebieg 220433 km, pomp wody i rozrząd był podobno wymieniany przy 217261 kupiłem go miesiąc temu.. nie kupiłem od obcych ludzi więc raczej była wymieniana..
  • Poziom 33  
    W przewodach zawsze będzie olej, taka już natura turbo. Co do reszty no to trzeba sprawdzić to turbo VAGiem, logi dynamiczne, warto też zerknąć na przepływomierz.
  • Poziom 9  
    byłem dziś u mechanika. coś posprawdzał i powiedział że intercooler był już naprawiany a teraz jest walnięty.. podobno nowy dużo kosztuje??
  • Poziom 33  
    Kup dobrą używkę. Walnięty czyli? Dziurawy?
  • Poziom 9  
    tak powiedział że była dziura ktoś ją zakleił jakimś syfem i teraz nie ma jak zakleić tej dziury.. czy dymienie na czarno, czasami brak mocy i głośna praca jak załącza się turbina to może być wina jedynie intercoolera??
  • Poziom 33  
    Nie koniecznie, ale jego wymiana to podstawa.