Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co wybrać - ogrzewanie gazowe czy węglowe?

melisa123 18 Sie 2011 20:38 3447 5
  • #1 18 Sie 2011 20:38
    melisa123
    Poziom 1  

Witam.
    Chciałabym prosić o fachowa poradę co do ogrzewania w mieszkaniu 48m2 .
    Mieszkanie jest w bloku na trzecim (ostatnim) piętrze, blok nie jest ocieplony.
    Co wybrać ogrzewanie gazowe czy węglowe?
    Jak oba wychodzą cenowo w skali roku i miesiąca tak około.
    Jakie jest najkorzystniejsze w utrzymaniu?
    Dodam, że nie chodzi mi o wygodę a pieniądze.
    Jeśli potrzeba więcej informacji o mieszkaniu, aby mi doradzić to chętnie napiszę to co trzeba.
    Uprzejmie proszę wszystkie osoby (które mogą mi doradzić) o pomoc.

0 5
  • #2 19 Sie 2011 07:23
    gayetan
    Poziom 18  

Ogrzewanie węglowe cały czas wyjdzie ci taniej ale wnoszenie węgla na trzecie piętro i bezpieczeństwo to spore mankamenty. Aby wiedzieć ( ile w skali miesiąca ) musisz policzyć zapotrzebowanie na ciepło. Do tego potrzebne są szczegóły ( uproszczony 'audyt' energetyczny) Tak 'na oko' się nie da..

0
  • #3 19 Sie 2011 07:45
    Brencik
    Poziom 26  

Tylko gazowe, wygoda, komfort i czystość, brak łażenia do kotłowni itp.
    Cenowo pewnie wyjdzie trochę drożej ale nie wiele. Właśnie przechodzę z węgla na gaz i już nie wyobrażam sobie powrotu do węgla.

0
  • #4 19 Sie 2011 09:30
    gayetan
    Poziom 18  

Gazowe choć trochę droższe - może przy odpowiednim podejściu 'wyjść taniej'. Zwłaszcza, że na gazie możesz zrobić ograniczenie temperatury jak nie ma cię w domu. Dom się całkiem nie wychłodzi. W innym wypadku to co stracisz na wychłodzeniu musisz 'dokotłować' jak wracasz. I pozostaje problem wyjazdów - wyjeżdżasz - nie ma komu palić w piecu.
    P.S.
    Przy takiej powierzchni możesz przyjąć przelicznik ( 120 W/m2 ) - z duuuużym przybliżeniem. Wyjdzie ci ok 5 - 6 kW. - tyle co nic! Lepiej przyjrzeć się kosztom na podgrzanie ciepłej wody ( można zrobić kocioł dwufunkcyjny ) i tu się powinno dać oszczędzić jeśli masz termę elektryczną do ogrzewania wody!!!

0
  • #5 19 Sie 2011 11:50
    Zbigniew Rusek
    Poziom 34  

Napewno na ogrzanie wystarczy najwyżej 100 W/m2 (i tak może być zbyt gorąco).

0
  • #6 19 Sie 2011 20:27
    gayetan
    Poziom 18  

Daj Boże, że 100 W/m2 wystarczy - A na pewno to Kopernik nie żyje! Ale jak napisałem w pierwszym poście to trzeba obliczyć!!! Skąd ta pewność, że w odniesieniu do nie ocieplonego bloku w przypadku mieszkania na ostatniej kondygnacji 100W/m2 wystarczy? Mamy jakieś dane? Jakaś strefa klimatyczna? Szczecin od Suwałk różni się o 8 stopni C w przypadku temperatury obliczeniowej!

0
  Szukaj w 5mln produktów