Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przeglądarka internetowa do telewizora Samsung ue32d5000

profitster 18 Aug 2011 21:24 57388 27
    profitster
    Level 11  
    Witam.
    Czy ktoś ma doświadczenie i zna rozwiązanie problemu zainstalowania jakiejś przeglądarki internetowej w telewizorze Samsung ue32d5000?
    Czy któreś z rozwiązań netsurf mogą mieć zastosowanie do tego typu tv?
    Będę wdzięczny za pomoc wraz z instrukcją instalacji.
    Czy można wgrać oprogramowanie od modelu UE32D5500, które zawiera aplikację Smart Hub umożliwiające bezpośrednią komunikację z internetem?
    omaszek82
    Level 10  
    wejdz do menu serwisowego i przestaw sobie na model 5500 i masz juz dzialajaca przegladarke interentowa
    profitster
    Level 11  
    Dzięki za info, niestety po przestawieniu nic się nie zmieniło
    omaszek82
    Level 10  
    no nie wiem jak nic skoro w sklepie sie tym bawilem ;/ hmmm i działalo
    ankros41
    Level 11  
    Witam! Modele samsunga z serii d5500 ma smart hub w okrojonej wersji tj; brak wyszukiwarki internetowej.A oto cytat z maila który dostałem od samsunga:"Szanowny Kliencie
    W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
    W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Posiada pełną wersję Smart HUB, jest to interfejs sterujący odbiornikiem. Może natomiat nie posiadać
    pewnych dodatkowych funkcji dostępnych dla wyższych serii i pod tym wględem nasza firma nikigo w bład nie
    wprowadza."Pisownia oryginalna. Pozdrawiam
    omaszek82
    Level 10  
    w menu serwisowym masz kilka wersji sprzetowych do wyboru od seri 5003 po 8000 przetestuj i sprawdz
    The Flashek
    Level 10  
    Są tam również numery bardzo niepodobne do d5000 , czy to szkodzi?
    michuosg
    Level 1  
    Drodzy forumowicze mam takie pytanko czy da sie jakos odblokowac lub wgrac przegladarke do ue37d5500..Prosze o odpowiedz.
    adrian228
    Level 9  
    Witam,

Czy ktoś wie gdzie jest to menu serwisowe w D5000 bo ja nigdzie nie mogę znaleść i czy faktycznie da się uruchomić lub wgrać przeglądarkę internetowa
    kosa1392
    Level 11  
    Witam

posiadam samsunga ue40d5000
    Próbuje zainstalować przeglądarkę tak jak wszyscy
    Stanąłem na wgraniu oprogramowania - nie wykrywa mi oprogramowania na porcie usb

A u was jak postępy ??

a menu serwisowe się włącza przez naciśnięcie po kolei Power-info-menu-mute-power
    adrian228
    Level 9  
    Witam Kolego niestety ten skrót nie działa telewizor musi być włączony czy wyłączony ? a jak wgrywasz tą przeglądarkę bo mi z serwisu napisali że niema możliwości wgrać takiej przeglądarki.
    kosa1392
    Level 11  
    Wysil się i spróbuj raz na włączonym raz na wyłączonym

-a spróbować nie zaszkodzi
    Cinek111
    Level 11  
    Witam i jak jakies postepy?
    Ja probowalem uaktywnic smart hub i tez nic nie da sie wgrac oprogramowania od 5500 ani zmiana w menu serwisowym tez nic nie dalej jedynie tyle co usb nie dziala i hdmi tez nie dziala dobrze
    adi259
    Level 1  
    Witam. Mam pewną myśl. Mój ojciec posiada Samsung UE32D5500. Czy nie dało by się podnieść wersji modelu do D6500 wgrać przeglądarkę i wrócić do pierwotnej wersji ale już z wgraną aplikacją WebBrowser ? Czy istnieje możliwość wgrania przeglądarki z USB czy trzeba ja pobrać z Samsung Apps Store?
    Cinek111
    Level 11  
    Ja dostalem dzisiaj odpowiedz z supurtu samsunga ze nie ma technicznej mozliwosci doinstalowania tego, na marginesie podniesienie modelu poprzez menu servisowe tez nic nie daje bo soft od 5500 jest o 30 mb wiekszy wiec to nie jest tak ze to jest do odblokowania
    kosa1392
    Level 11  
    soft jest większy o 20 mb i coś mi się wydaje że by się zmieścił ... rozbieramy samsungi żeby sprawdzić wielkość pamięci ?
    romeok01
    Level 35  
    Interesował się ktoś SamyGo do tego modelu?
    Jak wiadomo w telewizorach tych jest linuks i jest wiele dodatkowych aplikacji na stronach posięconych SamyGo np.:
    Link
    Link

Po zainstalowaniu SamyGo mamy do wyboru mnóstwo aplikacji międzyinnymi przegladarkę internetową i obsługę kalwiatury i myszki na USB. Widać to na tym filmie
    kosa1392
    Level 11  
    Mój angielski jest na tyle słaby że nie ogarniam tej strony.

Próbowaliście wgrać coś z tej strony ??
    kosa1392
    Level 11  
    Rozebrałem mojego samsunga d5000 i samsunga d5500 znalazłem kość pamięci która na 90% odpowiada za wgrane oprogramowanie- kości są identyczne ;p

Mógłby ktoś poszperać i poszukać na obcojęzycznych stronach oprogramowań które można wgrać do d5000 (jakieś starsze wersje od 04.2011)

Po rozebraniu samsunga nie ma on już gwarancji więc można wgrywać wszystko;p
    The Flashek
    Level 10  
    Aby wgrać takie oprogramowanie należy wejść w menu serwisowe po czym zmienić model na d5500. Nie wiem dlaczego nie działa wted przeglądarka plików w lanie.
    Po zmianie modelu należy podłączyć pod usb pendrie z softem od d5500.

NIE ODPOWIADAM ZA SZKODY WYRZĄDZONE TĄ METODĄ. WSZYSTKO ROBISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALONOSĆ!
    Cinek111
    Level 11  
    Ja tak probowalem lecz po amianie na 5500 wogule nawet nie da sie wejsc w pendriva widocznie cos sie jeszcze zmienia w sterownikach lub ustawieniach portow usb najlepszym rozwiiazaniem byloby wgrac w jakis sposob na twardo
    The Flashek
    Level 10  
    Nie ten port USB podłącz pod USA :) Na ustawionej wersji d5500 są problemy z przeglądaniem plików. Spróbuj wybrać inny model ale nie gorszy.
    Cinek111
    Level 11  
    Czyli mam rozumiec ze Tobie sie udalo? Masz zrobiles z 5000 smarta?

Nic z tego mi sie w ten sposob nie udalo niestety
    Lehoo
    Level 11  
    Próbował ktoś aktualizować firmware przez internet (z menu telewizora) po wcześniejszej zmianie modelu w menu serwisowym? Tak sobie pomyślałem, że jeśli po zmianie modelu na D5500 występują problemy z USB, to może ten sposób coś zmieni.
    profitster
    Level 11  
    Otrzymałem odpowiedź od "źródła" nie ma takiej możliwości ponieważ jest to zupełnie inna płyta, dzięki wszystkim za udział w dyskusji i ciekawe propozycje, zamykam temat