Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązane] Peugeot 206 1.1i 2002r. Nie kręci rozrusznik, brzęczenie z BSM.

tb1 18 Sie 2011 21:34 5180 3
  • #1 18 Sie 2011 21:34
    tb1
    Poziom 9  

Witam serdecznie!

Mam problem z samochodem Peugeot 206 1.1i rocznik 2002 X-line, bez ABS.

Po wymianie silniczka krokowego (B35/00 - gasł na wolnych obr.) samochód odpalił, obroty ustaliły się na odpowiednim poziomie, nagrzałem silnik do 80st. zrobiłem kilka kółek pod firmą i odstawiłem samochód.

Następnie za 3 godziny odpaliłem samochód, przejechałem 3 kilometry i zgasiłem. Dalej już samochód nie daje się uruchomić. Po przekręceniu klucza na zapłon słychać brzęczenie z BSM. Po przełączeniu na rozruch brzęczenie znika, a rozrusznik nie odzywa się.

Pomyślałem, że może nienaładowany odpowiednio akumulator, więc na szybko załatwiłem drugi samochód z kablami, lecz efekt ten sam.
    Poza tym wszystko gra, światła krótkie i długie świecą normalnie, więc naładowanie akumulatora wstępnie odrzucam.

Kostki do BSM w porządku bez nadpaleń, bezpieczniki całe, masa na podłużnicy przeczyszczona, sama płytka BSM też bez widocznych uszkodzeń czy nadpaleń.

Dodam jeszcze jako istotne, że ok. 2 tygodnie temu wymieniane było sprzęgło.

Czy konieczne jest podłączanie samochodu pod komputer diagnostyczny?
    Jakie proponujecie metody samodzielnej diagnozy, żeby nie kupować niepotrzebnie kolejnego BSM lub innych części?

BSM jest prod. Siemens, prawdopodobnie B3, bo auto ma halogeny, ale naklejka na BSM zupełnie nieczytelna.

Z góry dzięki.

0 3
  • #2 18 Sie 2011 22:06
    colin555
    Poziom 27  

swieci kontrolka silnika na desce?

1
  • Pomocny post
    #3 18 Sie 2011 23:02
    decybel91
    Poziom 38  

Masa na silnik a dokładnie na skrzynie oraz bezpiecznik w BSM na rozrusznik. Są opisane.

1
  • #4 19 Sie 2011 08:21
    tb1
    Poziom 9  

colin555 napisał:
    swieci kontrolka silnika na desce?

Z tego co pamiętam podczas jazdy nie świeciła. A podczas włączania zapłonu zapala się kontrolnie i chyba gaśnie, ale tego nie jestem pewien, jeszcze raz sprawdzę.

decybel91 napisał:
    Masa na silnik a dokładnie na skrzynie oraz bezpiecznik w BSM na rozrusznik. Są opisane.

Masy na silnik nie patrzyłem, ale bezpieczniki w BSM całe i pryśnięte sprajem do styków. Zerknę tam jeszcze raz dokładnie. Będę walczył dalej.

Dzięki za zainteresowanie tematem.
    Pozdrawiam.

PS. Dodam jeszcze, że ten odgłos brzęczącego przekaźnika pojawia się dokładnie wtedy, kiedy normalnie pompa paliwa nabija ciśnienie i tyle czasu właśnie trwa. Pojawia się za każdym wycofaniem kluczyka i włączeniem zapłonu z powrotem.

Szkoda by było kupować nowe BSM na darmo.

Dopisane 23/08/2011:
    Udało się rozwiązać problem. Przyczyną rzeczywiście była niedokręcona śruba masowa na obudowie skrzyni biegów. Niby rzecz oczywista i prosta, a na to nie wpadłem. Dzięki za wskazówki. Pozdro.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo