Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tosca 303 mostkowanie

25 Lis 2004 12:23 974 5
  • #1 25 Lis 2004 12:23
    Usunięty
  • #2 25 Lis 2004 14:06
    janek11389
    Poziom 42  

Witam! Żeby przystosować Toskę do pracy na 4 Ohm, to nie koniecznie trzeba to puszczać w mostek, ja na twoim miejscu, wymieniłbym tranzystory końcowe, o znacznie większej mocy, one mają tylko 75W, załóż takie po 150W i sprawa załatwiona, wiadomo, że zasilacz, też musi to pociągnąć, ponieważ moc wzrośnie dwukrotnie, nad odprowadzeniem ciepła nie zapomnij
    Pozdrawiam

• #3 26 Lis 2004 10:58
    MoDMajsteR
    Poziom 10  

witam

mam wlasnie tez podobny problem ...chcialem zeby moja tosca zasilała subwoofer ale niebardzo wiem jak zmostkowac tosce poniewaz nie za bardzo znam sie na elektronice. Slyszalem, ze zmostkowanie zwieksza moc wzmacniacza ale nic poza tym, wiec nie wiem jak sie za to zabrać. Bylbym wdzieczny za jakies wskazowki odnosnie wykonania mostka

moja tosca ciągnie 90 watt wiec to chyba ta slabsza 2 x 20 W 8 Ohm

Pozdro i z gory dzieki za pomoc

• #4 26 Lis 2004 12:08
    janek11389
    Poziom 42  

Witam! Taki domowy sprzęt nie za bardzo nadaje się na mostek, oprócz tego, że moc wzrośnie cztero krotnie, to i pobór prądu z zasilacza, też wzrośnie cztero krotnie i to może być poważny problem, nie wspomnę już o zmianie tranzystorów końcowych na mocniejsze, no, bo z czegoś ta moc musi się wytracić, wydaje mi się, że pod takiego suba, o wiele lepszym rozwiązaniem, było by zbudowanie nowego wzmacniacza i o wiele mocniejszego.
    Pozdrawiam

• #5 26 Lis 2004 13:12
    Seba312
    Poziom 19  

Pomijajac fakt czy pójdzie i czy wytrzymają tranzystory końcowe,aby zmostkować np.TOSKĘ muszisz przede wszystkim na wejściu do wzmacniacza odwrócić fazę sygnału na którymś kanale a glosnik podpiąć między dwa "gorące" wyjścia.Mnie kiedyś udało się coś takiego zrobić na WS 354 ,z tym żę kolumna była 8om i hulało to przez jakiś czas a wzmacniacz przeżył ten eksperyment.Układ odwracający fazę sygnału był prosty-na jednym tranzystorze bc237.Musisz tylko pamiętać ,że masa tak przerobionego wzmaniacza musi być odseparowana od masy urządzenia sterującego .

• #6 01 Gru 2004 18:07
    MoDMajsteR
    Poziom 10  

wiec pewnie lepiej do subika cos mocniejszego zlozyc ?? a myslałem ze cosik z niej wiecej wycisne :P
    dzieki za wyjaśnienie istoty mostka kolego janku11389

pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME