Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uprawnienia dostępu do plików w WIN 7

18 Sie 2011 23:55 1259 3
  • Poziom 10  
    Witam :)

... jak można jednorazowo "odbezpieczyć" wszystkie pliki chronione "kłódeczką" w WIN 7 ? ... czyli utworzyć pełny dostęp do nich tak jak np łatwo można je ukryć.

Przy bardziej złożonych zadaniach czasochłonne i niewygodne jest przedzieranie się przez procedurę zabezpieczeń kilku czy kilkunastu takich folderów indywidualnie.
    Proszę o wsparcie,
    Pozdrawiam,
    swave
  • Poziom 9  
    Ja mam win7, ale bez żadnych kłódek. Masz konto administratora ? Panel Sterowania -> Konta użytkowników i Filtr rodzinny -> Konta Użytkowników i Zmień typ konta na Admina oraz Zmień ustawienia funkcji Kontrola konta użytkownika na "Nigdy mnie nie powiadamiaj, gdy: " (czyli suwak na sam dół).
  • Poziom 10  
    Dziękuję za odpowiedź ale podane ustawienia mam ustawione czyli jestem admininstratorem, poziom zabezpieczeń jak opisano na minimum. Przy takich ustawieniach mam właśnie pełno kłódek na folderach systemowych - podrzucam screena.
    Może jakieś inne jeszcze pomysły ???
    Dziękiuję i pozdrawiam,
    swave
  • Poziom 10  
    Dorzucam jeszcze jedno pytanie. Mam wrażenie że w win7 to jakiś horror z uprawnieniami jest. Właśnie instaluję trzecią już wersję demo Ms Office - 2007, 2010 i instalacja wysypuje się w połowie z powodu braku uprawnień dostępu do rejestru - błąd 1402, 1401 a a przy wersji 2010 office 1719 - błąd dostępu instalatora.
    Jakaś epidemia - dodam że po każdej nieudanej instalacji dokładnie czyściłem pozostałości takie jak MSOcache, All User, rejestr i inne smieci łącznie z usuwaniem programowym za pomocą "Fixów" i niemal ręcznym czyszczeniem rejestrów.

Pytania moje :
    1/Czy można ustawić pełny i nieskrępowany żadnymi ograniczeniami dostęp do plików systemu bez kombinowania z każdym oddzielnie ?
    2/Jak zainstalować Ms Office ? Względnie jak przeinstalować/naprawić instalator systemu o ile to możliwe ?

pozdrawiam,
    swave