Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Berlingo / P.Partner SILNIKI - 1.9D DW8 (WJZ) i DW8B (WJY)

19 Sie 2011 01:49 7918 3
  • Poziom 1  
    co do silnika 1.9D w Berlingo z 2005r. silnik DW8B (czyli podobno WJY). Silniczek padło po 92000 mil czyli ok. 147200km możliwe że katowany i nie serwisowane przez firmę i kolejnego właściciela. Jak już zdecydowałem się na wymianę kupiłem silnik z Berlingo z 2003r. ale DW8 (podobno WJZ) przebieg ok.120 000km o trochę mniejszej mocy. niestety instalacja elektryczna silnika jak i chłodzenia + pompy nie pasowała, więc mechanik cały osprzęt przełożył ze starego silnika. teraz mam DW8 z osprzętem DW8B. Auto odpaliło, jeździ, faktycznie nie kopci. Co do mocy to fatalnie ale podobno one tak mają, gdzieś przeczytałem że od 0-100km/h ok.17s coś nie wierzę i jutro sprawdzę, ale pod górkę trzeba redukować. Niepokoi mnie natomiast ogromny hałas pracy silnika nawet jak na klekota. Pojawiła się myśl że to wtryski, jako że przy obu silnikach były podobno dobre mechanik zostawił 3 oryginalne do DW8 ale wymienił tylko pierwszy z przewodem bo instalacja tego wymagała.
    Czy wtryski mają może inny kąt "lania" czy gdybym wkręcił do DW8 wszystkie wtryski od DW8B a nie tylko ten pierwszy byłoby lepiej, czy gorzej? może ciszej?
    Zauważyłem też przebieg prawdopodobnie przyspieszył, licznik pokazuje więcej przejechanych km niż w rzeczywistości. Z czym to jest wiązane? I obrotomierz dziwnie, gwałtownie opada, podchodzi do np. 3000 obr i gwałtownie opada do 900 i szybko znowu podskakuje, gdy już się rozpędzę i nie zmieniam biegów utrzymuje się na o.k. 2 - 2,5 tys obrotów. Mogę sprawdzić dokładniej od jakich wartości spada, podbija jeśli to ma znaczenie.
    Proszę o pomoc, sugestie i porady...
  • Poziom 16  
    Panowie szybkie pytanie, do berlinga 1.9d 2000r będzie pasował goły słupek 1.9d z poloneza?? kolektory pompy mnie nie interesują.
  • Poziom 35  
    Silnik 1.9 z poloneza to XUD9 a nie DW8! Inna konstrukcja.
  • Poziom 16  
    To zdziwię pana, różnią się miską olejową smokiem i górnym dekielkiem, a tak wsio to samo, chodzi mi o goły słupek ;) Teraz wiem to na 100% dzięki za zainteresowanie, temat już nieważny.