Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrofalówka Sharp R-240 wyświetlacz

19 Aug 2011 08:07 4133 4
  • Level 10  
    Mam pytanie czy na wyświetlaczu podczas gdy nie używam mikrofalówi powinien migać ciągle dwukropek?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 10  
    Nie wiem czy kolega widział kuchenkę Sharp R-240, ponieważ na niej nie ma klawisza Timer/clock! Problem więc jest nadal.
  • Level 34  
    I tu kolega ma rację. Faktycznie potwierdzam, że model R-240 ma jeszcze rewizje wykonania (są też literki na końcu numeru) jednak zdjęcie (widok wydaje się być ten sam) a "diabeł" pewnie tkwi w zastosowanym module i/lub wsadzie sterownika. Niestety na zagranicznych forach technicznych właśnie ludzie też poruszają ten temat i zaklinają się, iż posiadają wersję bez zegara co kończy temat - pozostając nierozwiązanym. Ale przynajmniej kolega określił się jasno jaki konkretny model mikroweli posiada. Co ciekawe instrukcje, do których kierują linki (jest nawet baza instrukcji Sharp), które ściągnąłem nie dotyczą ściśle R-240 tylko np. R-240D, R-240F, R-240W itp. Proszę mi wierzyć naprawdę już nieco poirytowany tym dziwnym faktem, dość mocno przeguglowalem zasoby netu i chyba naprawdę ma kolega problem. No cóż, życzę powodzenia. Zapewne gdzieś istnieje rozwiązanie, a przynajmniej opis tego zjawiska.

Edit:
    Bingo! Instrukcja do R-240/R240, nawet po polsku :) :
    http://www.sharp.eu/cps/rde/xbcr/documents/documents/om/20_mwo/R240_OM_PL.pdf
    Nieco lakonicznie (ale zawsze to coś, niż nic) jest zapis, że dwukropek w tym modelu informuje o funkcji (trybie) oszczędzania energii, rozdział "Przed rozpoczęciem pracy". No i definitywnie problem funkcji zegara też jest wyjaśniony: Sterownik w tym modelu i w tym wykonaniu nie jest w taką funkcję wyposażony (przycisk z ikonką zegara służy tylko i wyłącznie jako minutnik-timer).
  • Level 10  
    Teraz myślę, że w końcu jest to zadowalająca,konkretna informacja. Dziękuje za pomoc.